Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Організація виконання окремих слідчих дій при розслідуванні злочинів у сфері оподаткування

Організація виконання окремих слідчих дій при розслідуванні злочинів у сфері оподаткування

Назва:
Організація виконання окремих слідчих дій при розслідуванні злочинів у сфері оподаткування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,82 KB
Завантажень:
49
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему
Ганізація виконання окремих слідчих дій при розслідуванні злочинів у сфері оподаткування


Література
1. Організація розслідування та контроль:
а) систематизація зібраних документів;
б) список свідків;
в) картотека документів;
г) показник відеоматеріалів;
д) схеми механізму виникнення податкового злочину.


1. Організація розслідувань та контроль
Організація розслідувань та контроль за їх проведенням пе-редбачає реагування на ситуацію з фактами, що постійно змінюєть-ся і притаманна кожному розслідуванню. 
Слідчі та оперативні працівники періодично аналізують зібра-ні матеріали у справі для відтворення подій, які раніше відбулися і мають відношення до справи. Цей аналіз потрібен для коригування робочого плану розслідування відповідно до встановленого фактичного матеріалу. 
Шляхом використання ефективних організаційних заходів оперативні та слідчі працівники можуть уникнути дублювання сво-їх зусиль щодо розкриття даного злочину. 
При правильній організації розслідування необхідно завжди знати, що вже було зроблено, а що ще потрібно зробити.
Організаційні питання
На початковому етапі розслідування ухилень від сплати податків доцільно спрямувати діяльність слідчих та оперативних праців-ників на організацію наступних заходів.
1. Підбір відповідних фахівців. Під час розслідування податко-вих злочинів дуже часто необхідна допомога фахівців із різних га-лузей знань, що визначається характером діяльності того чи іншого підприємства, способами скоєння злочину, порядком проведення розрахунків і т.д. 
Допомога таких фахівців може використовуватися за кількома напрямами:
а) для підготовки матеріалів та формування завдань працівни-кам, які здійснюють документальну перевірку чи експертизу;
б) для участі в якості експерта при проведенні окремих слід-чих дій (обшук, виїмка та слідчий огляд документів, товарів, сиро-вини, допити і т.д.);
в) для отримання рекомендацій та порад з різних питань фі-нансово-господарської діяльності, порядку ведення бухгалтерсько-го обліку та звітності; 
г) для отримання висновків за матеріалами документальних перевірок або судово-бухгалтерських експертиз.
2. Створення слідчо-оперативних груп. Виходячи із аналізу матеріалів кримінальної та оперативно-розшукової справи, а також у випадках виконання значного обсягу слідчих дій і пошукових за-ходів, може прийматися рішення про створення слідчо-оперативної групи, склад якої визначається в кожному випадку окремо. При цьому враховується характер і обсяги заходів, які потрібно здійсни-ти, заходи безпеки на випадок активної протидії з боку підозрюва-них, технічне і спеціальне забезпечення СОГ та ряд інших факторів. 
3. Організація проведення оперативно-розшукових заходів. Вказані заходи здійснюються з метою оперативного супроводження провадження у справі. Вони мають конкретний характер:
а) збір додаткової інформації про підозрюваних осіб та їх зв`язки;
б) встановлення місць знаходження осіб, товарів, документів і т.д.;
в) виявлення всіх СПД та фізичних осіб, які брали участь у певних фінансово-господарських операціях. 
4. Організація проведення документальних перевірок та необ-хідних експертиз. Документальна перевірка фінансово-господарської діяльності СПД є одним із основних заходів для визначення дій-сного стану справ господарюючого суб`єкта та його фінансових зо-бов’язань. 
Документальна перевірка є дієвим інструментом визначення факту податкового правопорушення. Як правило, вона проводиться до порушення кримінальної справи, але якщо слідчий має певні сумніви щодо її правильності, він може призначити повторну доку-ментальну перевірку або судово-бухгалтерську експертизу. 
5. Організація обшуків, виїмки та слідчого огляду документів. Такі слідчі дії необхідно запланувати і провести на початковому етапі проведення слідства. На додаток до документів, які були ви-лученні під час документальної перевірки, виїмці підлягають усі інші документи і матеріальні об`єкти, що свідчать про скоєння по-даткового злочину, доводять умисність і провину підозрюваних осіб.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Організація виконання окремих слідчих дій при розслідуванні злочинів у сфері оподаткування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок