Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> 138. Незаконна лікувальна діяльність

Загрузка...

138. Незаконна лікувальна діяльність

Назва:
138. Незаконна лікувальна діяльність
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,78 KB
Завантажень:
74
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
ПЛАН
стор.
Вступ................................................................................................3
Об’єкт злочину.............................................................4
Об’єктивна сторона......................................................4
Суб’єкт злочину...........................................................5
Суб’єктивна сторона....................................................8
Висновок..........................................................................................9
Використана література...............................................................10


Вступ
Кожна людина має природне невід'ємне  і  непорушне  право  на охорону  здоров'я.  Суспільство  і  держава  відповідальні  перед нинішнім і майбутніми поколіннями за рівень здоров'я і  збереження генофонду  народу  України, забезпечують  пріоритетність  охорони здоров'я в діяльності держави, поліпшення умов  праці,  навчання, побуту і відпочинку населення,  розв'язання  екологічних проблем, вдосконалення медичної допомоги і запровадження здорового  способу життя.
Стаття 3 Конституції України наголошує, що здоров’я людини є однією з найвищих соціальних цінностей, забезпечення якої – один з головних обов’язків держави.
Подальші її норми визначають, що кожен має право на охорону здоров’я, медичну допомогу та медичне страхування. Вона встановлює, що охорона здоров’я забезпечується державним фінансуванням відповідних соціально-економічних, медико-санітарних і оздоровчо-профілактичних програм. Держава створює умови для ефективного і доступного для всіх громадян медичного обслуговування, а у державних і комунальних закладах охорони здоров’я медична допомога надається безоплатно.
Але, обов’язком держави є не тільки створення системи заходів, спрямованих на забезпечення збереження і розвитку фізіологічних і психологічних функцій, оптимальної працездатності та соціальної активності людини при максимальній біологічно можливій індивідуальності життя. Сюди відносять і забезпечення цих заходів, створення відповідних контролюючих органів, що здійснюють нагляд за законним і належним наданням працівниками медичних установ чи іншими особами медичних послуг. Мета реферату – з’ясувати коли і в яких випадках наступить кримінальна відповідальність за дії осіб, які здійснюють незаконну лікувальну діяльність.


Стаття 138. Незаконна лікувальна діяльність
Заняття лікувальною діяльністю без спеціального дозволу, здійснюване особою, яка не має належної ме-дичної освіти, якщо це спричинило тяжкі наслідки для хворого, —
карається виправними роботами на строк до двох ро-ків, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до трьох років.
1.Основним безпосереднім об’єктом злочину є життя або здоров’я особи, а його додатковим обов’язковим об’єктом — порядок подання громадянам якісної та кваліфікованої медичної допомоги.
Здоров'я – стан повного фізичного,  душевного  і  соціального
благополуччя, а не тільки відсутність хвороб і фізичних дефектів Основи законодавства України про охорону здоров'я від 19 листопада 1992 р;
2. Об’єктивна сторона злочину виражається у занятті особою, яка не має належної медичної освіти, лікувальною діяльністю як професією, якщо це спричинило тяжкі наслідки для хворого. Заняття лікувальною діяльністю означає такі дії, як огляд хворого, встановлення діагнозу, консультування, призначення до вживання ліків, визначення засобів, методів і прийомів впливу на організм людини, проведення процедур, хірургічне втручання тощо. При цьому не обов’язково, щоб лікувальна діяльність здійснювалась особою тривалий період і була для неї джерелом існування. Проте незаконне заняття лікувальною діяльністю як підприємницькою у разі отримання доходу у великих розмірах кваліфікується за сукупністю злочинів, передбачених ст.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: 138. Незаконна лікувальна діяльність

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок