Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Законодавство про захист свідків та потерпілих від організованих злочинних посягань (порівняльний аналіз)

Законодавство про захист свідків та потерпілих від організованих злочинних посягань (порівняльний аналіз)

Назва:
Законодавство про захист свідків та потерпілих від організованих злочинних посягань (порівняльний аналіз)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,38 KB
Завантажень:
11
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат
на тему:
Законодавство про захист свідків та потерпілих від організованих злочинних посягань (порівняльний аналіз)


Широкомасштабні процеси реформування, що відбуваються в пострадянських країнах, супроводжуються певними негативними явищами, одне з перших місць серед яких посідає злочинність та її організовані прояви [1, с. 4].
Сучасна злочинність стала більш професійною та організованою [2, с. 161], відбулися кількісні, а головне – якісні зміни злочинності [3, с. 5; 4, с. 21; 5, с. 25]. Поширеними стали випадки впливу на осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві.
Суттєво важливим компонентом ефективного розкриття і розслідування злочинів та покарання злочинців є готовність жертв злочинів допомагати в розслідуванні злочинів. Як показали проведені Н.С. Карповим дослідження, сьогодні ні в Україні, ні в багатьох інших державах жертви не готові допомагати правоохоронним органам. Так, стосовно 47,9 % опитаного населення України, або їх рідних було вчинено злочини і 32,9 % з них не зверталися з цього приводу до правоохоронних органів. Аналогічна ситуація склалася і в Росії – 45,3 і 33,4 %; у Республіці Молдова – 44,7 та 31,2 %; у Республіці Білорусь – 45,3 та 29,2 % відповідно. Крім того, 41,5 % опитаного населення України якщо їм стане відомо про вчинення злочину та осіб, які його вчинили, за власною ініціативою до правоохоронних органів про це не повідомить. Так само вчинить 51,7 % опитаного населення Росії, 67,1 % – Республіки Молдова, 50,3 % – Республіки Білорусь [5, с. 215, 218]. За оцінками спеціалістів у Росії, щорічно свідками злочинів стають приблизно 10 млн. людей. Із цієї кількості близько чверті зазнають погроз та насилля, через що вони змінюють показання [6, с. 167]. Ці дані підтверджує проведене Н.С. Карповим проведене дослідження, згідно з яким відносно 28,9, 27,3, 28,6 та 33 % осіб, які брали участь у розслідуванні, відповідно в Україні, Росії, Республіці Молдова, Республіці Білорусь здійснювався вплив з метою зміни показань, відмови від дачі показань і т. ін. [7, с. 38]. За даними вибіркового соціологічного дослідження, злочинний вплив на свідків та потерпілих, на думку працівників правосуддя, здійснювався під час розслідування у кожній другій кримінальній справі (23 % опитаних), у кожній кримінальній справі (12 %) виявляється ж незначна частина. Майже половина опитаних працівників не фіксують (46 %) у матеріалах кримінальної справи факти антисуспільного впливу на свідків та потерпілих [8, с. 167].
Таким чином, забезпечення безпеки учасників кримінального судочинства набуває нині першочергового значення [8, с. 167] та активно вивчається науковцями на теренах Співдружності Незалежних Держав. Сьогодні в Україні це питання досліджують М.Ю. Азаров, В.П. Бахін, В. Боров, Л.В. Брусніцин, В.С. Зеленецький, Н.С. Карпов, М.В. Курків, О.В. Усенко, у Російській Федерації – А. Антошина, Л.В. Брусніцин, А.Ю. Єпіхін, Т.Н. Москалькова, В.В. Трухачьов, у Республіці Білорусь – П.В. Митник, Л.І. Родзевич. На необхідність дослідження цієї проблеми в Республіці Казахстан звертали увагу В.І. Андрєєв, А.Н. Ахпанов, С.М. Жалибін, М.Ч. Когамов, Б.М. Нургалієв, Б.Х. Толеубекова.
Як правильно зауважив Л.В. Головко, важливе значення будь-якої реформи виявляється не тоді, коли вона отримує нормативне закріплення, а в той момент, коли правову норму вдається реалізувати як окремого громадянина, так і в інтересах суспільства загалом. Замінити одні закони іншими – не означає лише здійснити реформу.., знайти реальне право – ось завдання юриста [9, с.126]. На нашу думку, перші кроки правової реформи – її нормативне закріплення – як міцний фундамент повинно тримати її реалізацію. Тому вважаємо за необхідне порівняти та визначити прогалини й досягнення законодавчого закріплення захисту осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві. Така спроба була здійснена Н. Пелипенко [10], однак наше дослідження триватиме дещо в іншому аспекті.
Пострадянські держави почали формувати законодавство про захист осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві, з початку 90-х років минулого століття.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Законодавство про захист свідків та потерпілих від організованих злочинних посягань (порівняльний аналіз)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок