Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> “Вікова” ознака службової особи

Загрузка...

“Вікова” ознака службової особи

Назва:
“Вікова” ознака службової особи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,88 KB
Завантажень:
442
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
“Вікова” ознака службової особи


Дослідження проблеми віку, після досягнення якого особа може бути визнана службовою, надзвичайно важливе, і сьогодні залишається одним із най дискусійніших при аналізі поняття службової особи. У доктрині кримінального права воно може сприяти зменшенню існуючих суперечок, а на практиці – прийняттю законного рішення при розслідуванні кримінальної справи, адже однією з головних цілей діяльності науковців є полегшення роботи для працівників правоохоронних і судових органів.
Питання визначення віку як загальної ознаки службової особи в різний час вивчали такі вчені як: Л.П. Брич, Н.О. Гуторова, Ш.Г. Папіашвілі, О.Я. Свєтлов, В.О. Навроцький, Т.К. Щеглова та ін. Проте, наявність деяких змін у законодавстві, і привернення уваги до не врахованих раніше аспектів дають змогу по-новому підійти до його вирішення. Саме тому, метою цієї публікації є висвітлення різних поглядів науковців стосовно того, з якого віку особа може бути визнана службовою, а також наведення деяких додаткових аргументів на користь однієї з них.
Досягнення встановленого законом віку є однією з обов’язкових умов притягнення особи до кримінальної відповідальності та обов’язковою ознакою суб’єкта злочину. Під віком людини розуміють певний період її розвитку, якісно своєрідний ступінь формування її особистості [1,. 75], певний етап її розвитку, який характеризує ступінь формування її особистості [2,. 102], період часу від народження людини до будь-якого моменту відліку, певного періоду її життя, що відображає анатомо-фізіологічний стан організму людини та ступінь формування її особистості [3,. 76]. На думку Р.І. Міхеєва, про вік можна говорити в широкому у вузькому значенні. У першому випадку дослідник під віком розуміє календарний період часу, який минув від народження до якого-небудь хронологічного моменту в житті людини, а в другому випадку – вказаний період психофізичного стану в життя тієї чи іншої особи, з яким пов’язані як медико-біологічні, соціально-психологічні, так і правові зміни [4,. 17]. Загалом можна говорити про чотири підходи щодо визначення віку. За хронологічним підходом вік – це кількість прожитих років тією чи іншою людиною, за біологічним (медичним) – рівень фізичного розвитку, за психологічним – рівень інтелектуального (розумового) розвитку, соціальним – рівень соціальної адаптації у суспільстві.
Відповідно до загального правила кримінальній відповідальності підлягають особи, яким до вчинення злочину виповнилося шістнадцять років. Особи, що вчинили злочини у віці від чотирнадцяти до шістнадцяти років, підлягають кримінальній відповідальності лише за вчинення злочинів, вичерпний перелік яких міститься у ч. 2 ст. 22 Кримінального Кодексу України (далі – КК). У понятті службової особи, яке міститься у п. 1 примітки до ст. 364 КК України, нічого не сказано про її мінімальний вік. Тобто, якщо формально тлумачити букву закону, то можна зробити висновок, що службовою особою може бути і неповнолітній, який досяг 16–17 років. Водночас кримінальний закон чітко вказує, що службова особа повинна бути або представником влади, або ж займати посаду, яка пов’язана з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських обов’язків [5,. 60]. Відповідно до чинного законодавства України неповнолітній не може бути представником влади [6; 7; 8; 9; 10]. Проте не існує якихось прямих заборон щодо того, щоб особи у віці до вісімнадцяти років займали посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов’язків. У зв’язку з цим серед науковців немає єдності стосовно віку, після досягнення якого можна набути статусу службової особи. Одна група дослідників вважає, що особа може бути службовою тільки з настанням повноліття.
Зокрема Т.К. Щеглова стверджує, що для зайняття відповідної посади особа має досягнути вісімнадцяти років [11,.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: “Вікова” ознака службової особи

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок