Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> з господарського права

з господарського права

Назва:
з господарського права
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,66 KB
Завантажень:
500
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Контрольна робота з господарського права
Принципи підприємницької діяльності
Згідно ст. 5 Закону України "Про підприємництво" підприємницька діяльність здійснюється на основі таких принципів:
Вільний вибір видів діяльності;
Залучення на добровільних засадах до здійснення підприємницької діяльності майна та коштів юридичних осіб і громадян;
Самостійне формування програми діяльності та вибір постачальників і споживачів вироблюваної продукції, встановлення цін відповідно до законодавства;
Вільний найом працівників;
Залучення і використання матеріально-технічних, фінансових, трудових, природних та інших видів ресурсів, використання яких не заборонено або не обмежено законодавством;
Вільне розпорядження прибутком, що залишається після внесення платежів, установлених законодавством;
Самостійне здійснення підприємцем - юридичною особою зовнішньоекономічної діяльності, використання будь-яким підприємцем належної йому частки валютної виручки на свій розсуд.
2. Правова основа, поняття та ознаки господарського договору
Право України регулює майнові господарські та інші відносини господарських суб'єктів з їх контрагентами завдяки застосуванню двох основних нормативно-правових категорій: договір та господарський договір. Це майнові договори.
Перша категорія - майновий договір - є загальною. Законодавчо майнові договори усіх видів врегульовано Цивільним кодексом (ст. 151-160).
У господарському праві категорія договір використовується у загальному і спеціальному значеннях.
Договір, який регулює ст. 153 Цивільного кодексу, у господарському праві означає будь-яку майнову угоду між двома або більше суб'єктами господарського права. Але з точки зору статутної діяльності господарського суб'єкта майнові договори є різні.
Наприклад, договір поставки підприємством продукції чи договір підряду на капітальне будівництво, з одного боку; договір купівлі-продажу підприємством меблів для офісу, канцелярських товарів та ін. - з іншого. Ці договори різні, оскільки одні регулюють основну статутну діяльність господарюючих суб'єктів, інші - обслуговуючу. Тому законодавець визначає і регулює договори про основну господарську діяльність суб'єктів окремою юридичною категорією - категорією господарського договору.
Термін господарський договір у право України введено Господарським процесуальним кодексом України, який регулює порядок розгляду і вирішення господарських спорів, тобто спорів між підприємствами, установами і організаціями, які виникають при укладенні та виконанні господарських договорів.
Як особлива категорія господарського законодавства і права України, господарський договір має певну правову основу.
Господарські договори в Україні регулюються:
а) загальними статтями цивільного кодексу про зобов'язання, договір, зобов'язання, що випливають з договору;
б) спеціальними статтями Цивільного кодексу про майнові відносини між суб'єктами (підприємствами, установами, організаціями). Це зокрема, відносини: по поставках продукції (товарів), по закупках сільськогосподарської продукції у товаровиробників, по капітальному будівництву, по перевезеннях вантажів і т.п.
Крім того, дані договори регулюються загальними законами про господарюючих суб'єктів.
Зокрема, згідно зі ст. 21 Закону України "Про підприємства в Україні" господарські відносини підприємства з іншими підприємствами і організаціями в усіх сферах господарської діяльності здійснюються на основі договорів. У даному разі йдеться про господарські договори.
Господарські договори регулюються також законами України про окремі види господарської діяльності: інвестиційну, транспортну, зовнішньоекономічну тощо.
Значну групу складають нормативні акти колишнього Союзу РСР, які регулюють ті господарські договори, які повністю або частково не врегульвані законодавством України. Зокрема, це договори поставки продукції виробничо-технічного призначення та товарів народного споживання; договори перевезення вантажів залізничним, морським і внутрішнім водним транспортом; частково-підрядні відносини у капітальному будівництві.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: з господарського права

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок