Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Форма та устрій держави

Форма та устрій держави

Назва:
Форма та устрій держави
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,95 KB
Завантажень:
432
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Курсова робота
з теорії держави і права
на тему:
“Форма та устрій держави”
ЗМІСТ
сторінка
ВСТУП ........................................................................... 3
1. Форма держави ........................................................ 5
2. Форми та поняття державного устрою ............... 7
2.1. Проста унітарна держава.................................... 8
2.2. Конфедерація......................................................... 12
2.3. Федерація................................................................16
2.4. Імперія................................................................... 25
3. Державний устрій України .....................................26
ВИСНОВКИ ....................................................................27
ЛІТЕРАТУРА....................................................................29
Форма держави.
Терміном “держава” ми позначаємо особливий тип соціальних явищ, що характеризуються наступними рисами: а) відношенням влади і підпорядкування; б) монопольним використанням насильства тими, хто володіє владою; в) наявністю юридичного порядку; г) відносною сталістю; д) інституціональним виміром. Таким чином, держава - це не утворення, що знаходиться над суспільством і незалежна від нього, а визначений тип юридично регульованого соціальної поведінки, що існує в конкретних просторово-тимчасових умовах. Держава - це не фізичне явище, що може виявлено за допомогою органів почуттів, а соціальний факт, що припускає юридично нормовану ієрархічну взаємодію його членів. Коли ми говоримо про державу, то маємо на увазі визначені відносини між людьми, юридично регульовані тими, хто уповноважений для цього.
Держава - це колективний феномен, що існує в конкретному просторово-тимчасовому контексті. Просторово - часовий характер держави обумовлюється тим фактом, що юридичний порядок діє на конкретній території в конкретний час. Юридичний порядок визначеної держави діє не вічно і не у всіх державах. Його застосовність звужена до даної території протягом даного періоду.
Ознаки держави, спочатку виражені в її передумовах, у ході історичного процесу розвиваються у форму держави.
Форма держави - це її устрій, що виражається в характері політичних взаємин між людьми, між людьми і державою, між державою і людьми в процесі управління ними (політичний режим), у способах організації вищих органів державної влади (форма правління) і в адміністративно-територіальному розподілі держави (форма територіального устрою).[7;48]
Кожна держава має свою форму і зміст. Форма означає зовнішнє оформлення, вираження того чи іншого соціального явища, його змісту. Питання про форму держави є питанням, як організова-на державна влада, яка система державних органів існує, які існу-ють форми правління, які взаємозв'язки між окремими органа-ми державної влади, національно-територіальний устрій держа-ви і методи управління державою і суспільством. Форма держа-ви є спосіб її існування і функціонування. Держава є політич-ною формою економічного і соціального розвитку суспільства.[10;74]
Форма держави характеризується трьома основними елемен-тами:
формою державного правління,
формою державного уст-рою
формою політичного режиму.
Форму держави розгляда-ють в широкому і вузькому значенні. Всі три елементи склада-ють форму держави в широкому значенні цього поняття. В вузь-кому значенні під формою правління розуміють тільки форму державного правління.
Форма правління — це організація верховної влади в державі, характер і принципи її взаємодії з іншими органами держави, з політичними партіями, класами і соціальними групами. Форми правління залежать від форм демократії, від наявності певної виборчої системи або її відсутності, від наявності виборних органів тощо. За формами правління всі держави поділяються на мо-нархії і республіки, які мають різні види.
Державний устрій — це територіальна організація державної влади, поділ її на певні складові частини з метою найкращого управління суспільством, це взаємозв'язок окремих складових частин держави між собою і їх спільними вищими державними органами.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: Форма та устрій держави

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок