Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Спецкурс з розвитку професійної спостережливості як умова вдосконалення професійної підготовки майбутніх офіцерів-правоохоронців

Спецкурс з розвитку професійної спостережливості як умова вдосконалення професійної підготовки майбутніх офіцерів-правоохоронців

Назва:
Спецкурс з розвитку професійної спостережливості як умова вдосконалення професійної підготовки майбутніх офіцерів-правоохоронців
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,20 KB
Завантажень:
103
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Спецкурс з розвитку професійної спостережливості як умова вдосконалення професійної підготовки майбутніх офіцерів-правоохоронців


Необхідність забезпечення високоякісної підготовки майбутніх офіцерів правоохоронних органів України, формування та розвиток їх професійних якостей визначає важливість та актуальність визначення педагогічних шляхів формування професійної спостережливості.
Теоретичне вивчення наукової літератури, анкетування й бесіди, проведені з викладачами, свідчать про те, що для вдосконалення процесу розвитку професійної спостережливості у курсантів необхідно провести комплекс педагогічних заходів, зокрема підвищити спрямованість педагогічного процесу на розвиток професійної спостережливості в курсантів; використати організаційні потенціали для формування цієї професійно-значимої якості в курсантів та удосконалити зміст програм і занять з відповідних навчальних дисциплін; поліпшити матеріально-технічне забезпечення відповідних занять; удосконалити методику проведення відповідних занять; удосконалити контрольно-оцінні заходи з розвитку професійної спостережливості в курсантів і слухачів.
Найоптимальнішим, на нашу думку, у цьому випадку можна вважати введення факультативного спецкурсу. Спецкурс повинен передбачати не стільки аудиторні, скільки самостійні заняття слухачів і курсантів та орієнтуватися на їх педагогічно керовану роботу.
При впровадженні спецкурсу з розвитку професійної спостережливості офіцера-правоохоронця важливе значення мають: мета роботи; програма спецкурсу; теоретична модель діяльності курсантів з саморозвитку професійної спостережливості; методика самостійної роботи курсантів з розвитку професійної спостережливості офіцера; теоретична модель діяльності викладача під час проведення спецкурсу; розробка системи контрольно-оцінних заходів за сформованістю рівня професійної спостережливості курсантів на спецкурсі.
Розглянемо основні елементи технології навчання. Одним з перших кроків потрібно вважати розробку однієї загальної програми спецкурсу для ВВНЗ.
При визначенні питання про організаційні форми проведення занять важливо також ураховувати те, що основним способом розвитку професійної спостережливості курсантів під час спецкурсу повинні бути самостійні заняття. Ці заняття повинні проводити спеціально підготовлені викладачі. З огляду на це в програму спецкурсу потрібно включити такі організаційні форми, як самостійні заняття, настановні лекції, практичні заняття й співбесіди. Як показує аналіз наукової літератури, до змісту самостійних занять потрібно внести питання, пов'язані із тренуваннями основних умінь і навичок, необхідних для розвитку професійної спостережливості офіцера правоохоронних органів України, до змісту настановних лекцій і практичних занять - питання, що роз'яснювали б курсантам і слухачам методику формування спостережливості.
Для курсантів потрібно організовувати індивідуальні, самостійні тренування з формування спостережливості. Ці дії (тренування) курсанти можуть здійснювати у вільний від навчання час, у домашніх умовах. У процесі тренувань вони повинні здійснювати такі операції: виявлення й розрізнення візуальних, звукових ознак професійно-значимих об'єктів, порівняння, виявлення відмінностей і подібності, аналіз і синтез та ін. Результатом виконання курсантами (слухачами) тих або інших операцій має бути досягнення ними певного ступеня сформованості професійної спостережливості офіцера-прикордонника.
Контроль, оцінку та облік операцій з розвитку професійної спостережливості курсанти можуть здійснювати як під час їхнього виконання, так і після закінчення. При цьому вони повинні аналізувати, що вже зробили або не зробили під час операцій, що засвоїли й що не засвоїли і чому, чим опанували, а чим не опанували і чому. На основі цього аналізу курсант повинен оцінювати свою діяльність щодо саморозвитку професійної спостережливості в цілому й щодо окремих дій, а також робити потрібне коректування зробленої роботи, заповнювати виявлені прогалини.
Методику самостійної роботи курсантів на спецкурсі з розвитку професійної спостережливості потрібно будувати з урахуванням певних дидактичних принципів: суворої професіоналізації матеріалу; побудови методики тренувань на основі наукових рекомендацій Ю.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Спецкурс з розвитку професійної спостережливості як умова вдосконалення професійної підготовки майбутніх офіцерів-правоохоронців

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок