Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Менеджмент та маркетинг

Менеджмент та маркетинг

Назва:
Менеджмент та маркетинг
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,59 KB
Завантажень:
168
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Менеджмент та маркетинг


Зміст


1. Суть, організація, напрямки і структура процесу маркетингових досліджень
Процес прийняття рішень потребує постійного потоку інформації, засобом отримання якої є маркетингові дослідження.
Основне призначення маркетингових досліджень - забезпечення маркетингового менеджера всією інформацією, необхідною йому для виконання своїх функціональних обов'язків в процесі управління маркетингом, а саме: аналізу, розробки маркетингових стратегій, планування, контролю і регулювання маркетингової діяльності.
Маркетингові дослідження реалізують зворотній зв’язок маркетингового менеджера з маркетинговим середовищем фірми.
Необхідність маркетингового дослідження зумовлена потребою зниження ризику прийняття невірного рішення за рахунок кращого знання і розуміння стану та динаміки факторів оточуючого середовища.
Маркетингові дослідження - ключовий елемент в загальному інформаційному полі маркетингу. Вони зв'язують споживача і громадськість з виробником і продавцем через інформацію , що використовується для:
виявлення і визначення сприятливих можливостей і проблем;
планування, вдосконалення і оцінки заходів маркетингу;
здійснення моніторингу маркетингової діяльності;
розуміння шляхів підвищення ефективності специфічних заходів маркетингу;
реалізації маркетингу як єдиного процесу.
Маркетингові дослідження забезпечують цілеспрямоване і систематичне визначення інформації, необхідної для планування маркетингових дій, проектування і реалізацію процесу збору, обробки і аналізу даних, а також управління ним, інтерпретацію результатів у вигляді висновків і рекомендацій підходящих дій.
Організаційні форми реалізації функції маркетингових досліджень в компанії:
Внутрішня форма - за допомогою власних сил компанії (спеціаліста, групи або спеціального відділу, відповідальних за проведення маркетингових досліджень).
Зовнішня форма - замовлення маркетингових досліджень у зовнішніх виконавців.
Змішана форма (комбінація внутрішньої і зовнішньої форми).
Типи організації дослідницької діяльності в компанії: централізована (на вищому рівні управління створюється один відділ, що обслуговує всі виробничі напрямки діяльності); децентралізована (кожний виробничий напрямок діяльності фірми має відділ або групу маркетингових досліджень); змішана (комбінація централізованої і децентралізованої форм організації).
Фактори, що визначають внутрішню організацію маркетингових досліджень в компанії:
розмір компанії;
організаційна структура компанії;
масштаби і складність необхідної дослідницької діяльності;
філософія компанії (як маркетингові дослідження взаємопов'язані з процесом прийняття рішень);
значення, що надається маркетинговим дослідженням в компанії.
До складу підрозділів, в обов'язки яких входить проведення маркетингових досліджень, повинні включатися аналітики (планування, реалізація і контроль маркетингових досліджень), статистики, відповідальні за статистичну обробку інформації, технічні спеціалісти (вузькоспеціалізовані функції), клерки і, обов'язково керівник підрозділу, який відповідає за організацію маркетингових досліджень і їх результати.
Типи зовнішніх виконавців маркетингових досліджень: спеціалізовані організації, що надають послуги по проведенню маркетингових досліджень (повний набір або обмежений набір послуг); рекламні агенції; незалежні консультанти (фахівці в певних галузях знань); інформаційні брокери.
Структура інформаційного забезпечення процесу прийняття маркетингових рішень визначається специфікою, складом і складністю маркетингового середовища фірми і, в свою чергу, визначає основні напрямки маркетингових досліджень:
1. Дослідження факторів макросередовища: економічних; демографічних; технологічних; національно-культурних; політико-правових; природних та екологічних.
2.Дослідження факторів мікросередовища: кон'юнктури ринку та її тенденцій; споживачів і споживання; конкурентів; постачальників; посередників і тенденцій в цій сфері; інших контактних груп, які впливають на фірму (банків, страхових компаній, дослідницьких агентств, засобів масової інформації тощо); ресурсів і можливостей самої фірми.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Менеджмент та маркетинг

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок