Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Примусове проведення обшуку і огляду житла та іншого володіння особи.

Примусове проведення обшуку і огляду житла та іншого володіння особи.

Назва:
Примусове проведення обшуку і огляду житла та іншого володіння особи.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,37 KB
Завантажень:
467
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Примусове проведення обшуку і огляду житла та іншого володіння особи.
Міжнародно-правовими документами, в яких світове співтовариство сформулювало найбільш цивілізовані норми забезпечення прав і свобод людини, закріплено право кожної людини на недоторканість її житла [1,2].
Статтею 30 Конституції України передбачено: “Кожному гарантується недоторканість житла.
Не допускається проникнення до житла чи іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за рішенням суду.
У невідкладних випадках, пов’язаних із врятуванням життя людини та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчинені злочину, можливий інший, встановлений законодавством, порядок проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду і обшуку.”
Принцип недоторканості житла сформульований в ч.1 ст.14-1 кримінально-процесуального кодексу, а саме: “Ніхто не має права без законної підстави увійти в житло проти волі осіб, які проживають в ньому”. Він повністю відповідає нормам міжнародно-правових актів ратифікованих Україною.
Зміни до чинного КПК України, що стосуються проведення обшуку та огляду внесені Законом України “Про внесення змін і доповнень до КПК України” від 21 травня 2001 року [3].
Так, ст.ст.177 та 190 викладені в наступній редакції:
Стаття 177. Підстави для проведення обшуку та порядок надання згоди на його проведення
Обшук проводиться в тих випадках, коли є достатні підстави вважати, що знаряддя злочину, речі й цінності, здобуті злочинним шляхом, а також інші предмети і документи, які мають значення для встановлення істини в справі чи забезпечення цивільного позову, знаходяться в певному приміщенні або місці чи в якої-небудь особи.
Обшук проводиться також і в тому випадку, коли є достатні дані про те, що в певному приміщенні або місці знаходяться розшукувані особи, а також трупи чи тварини.
Обшук проводиться за вмотивованою постановою слідчого з санкції прокурора чи його заступника, за винятком житла чи іншого володіння особи.
У невідкладних випадках обшук, за винятком житла чи іншого володіння особи, може бути проведений без санкції прокурора, але з наступним повідомленням прокурора в добовий строк про проведений обшук та його результати.
Обшук житла чи іншого володіння особи, за винятком невідкладних випадків, проводиться лише за вмотивованою постановою судді. При необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором звертається з поданням до судді за місцем провадження слідства. Суддя негайно розглядає подання і матеріали справи, а у разі необхідності вислуховує слідчого, прокурора і за наявності підстав виносить постанову про проведення обшуку чи постанову про відмову в проведенні обшуку. Постанова судді про проведення обшуку оскарженню не підлягає. На постанову судді про відмову в проведенні обшуку протягом трьох діб з дня її винесення прокурором може бути подана апеляція до апеляційного суду.
У невідкладних випадках, пов'язаних із врятуванням життя та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину, обшук житла чи іншого володіння особи може бути проведено без постанови судді. При цьому в протоколі зазначаються причини, що обумовили проведення обшуку без постанови судді. Протягом доби з моменту проведення цієї дії слідчий направляє копію протоколу обшуку прокуророві.
Стаття 190. Проведення огляду
З метою виявлення слідів злочину та інших речових доказів, з'ясування обстановки злочину, а також інших обставин, які мають значення для справи, слідчий проводить огляд місцевості, приміщення, предметів та документів.
Огляд місця події у невідкладних випадках може бути проведений до порушення кримінальної справи. В цих випадках, при наявності для того підстав, кримінальна справа порушується негайно після огляду місця події.
Про результати огляду слідчий складає протокол.
Огляд житла чи іншого володіння особи проводиться лише за вмотивованою постановою судді, яка виноситься з додержанням порядку, встановленого частиною п'ятою статті 177 цього Кодексу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Примусове проведення обшуку і огляду житла та іншого володіння особи.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок