Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Підсудність кримінальних справ. Попередній розгляд справи суддею

Підсудність кримінальних справ. Попередній розгляд справи суддею

Назва:
Підсудність кримінальних справ. Попередній розгляд справи суддею
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,53 KB
Завантажень:
264
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Підсудність кримінальних справ. Попередній розгляд справи суддею
Основні питання, які необхідно вивчити у процесі опрацювання теми: суть, значення і види підсудності; суть і значення стадії попереднього розгляду справи суддею; порядок вирішення питань, пов’язаних із підготовкою до розгляду справи в судовому засіданні.
Рекомендована література:
Бажанов М.И. Предание суду в советском уголовном процессе. Харьков. 1965.
Гальперин Л.М., Лукашевич В.З. Предание суду по советскому уголовному праву. М. 1985. 155с.
Гусев Л.Н. Подследственность и подсудность в советском уголовном процессе. М., 1984. 186с.
Гусев Л.Н. Подсудность уголовных дел. М., 1955.
Маляренко В. Щодо повернення судом кримінальної справи на додаткове розслідування та прокурору // Голос України. – 2004. – 4 листопада . – С. 8-9.
Михайлова Т.А. Предание суду в советском уголовном процессе. М. 1981.
Павлюкова Т. Розгляд скарг на дії та рішення слідчого у стадії попереднього розгляду справи суддею // Право України. – 2005. - №10. – С. 71-73.
Тертишник В.М. Кримінально-процесуальне право України : підр. 4-те вид., доп. і перероб. – К.: Вид-во А.С.К., 2003. – 1120 с.
Співвідношення підслідності й підсудності
Підслідність і підсудність - ці два процесуальних інститути мають важливе значення для організації успішної боротьби зі злочинністю. На підставі інституту підслідності встановлюється конкретний орган дізнання або досудового слідства, посадова особа, що має право й зобов’язане розслідувати певний злочин або ряд злочинів, оформляючи хід і результати дізнання або слідства в процесуальну форму - кримінальна справа, а інститут підсудності вказує конкретний суд, правочинний розглянути справу по суті.
Як підслідність так і підсудність характеризуються певними юридичними ознаками: предметною (родовою), персональною або спеціальною, територіальною, альтернативною та за зв’язком справ.
Підсудність справ для кожної ланки судової системи визначається законом „Про судоустрій України” й КПК України.
Для забезпечення чіткості, швидкості й злагодженості в організації роботи органів дізнання й слідства по розкриттю й розслідуванню злочинів законодавець визначив повноваження кожного органа розслідування по веденню конкретних кримінальних справ при строгому дотриманні підслідності.
Предметна (родова) ознака призначена для розмежування повноважень по розгляду кримінальних справ між судами у залежності від кваліфікації злочину. Наприклад, відповідно до ст. 33 КПК районному (міському) суду підсудні всі кримінальні справи, за винятком справ, що підсудні судам вищого рівня і військовим судам.
Спеціальна (персональна) підсудність визначається суб’єктом злочину. Цей вид підсудності стосується кримінальних справ, що підсудні військовим судам, а також про злочини, вчинені суддями та народними депутатами України. Спеціальна підсудність – це перш за все підсудність апеляційним судам, що діють як суди першої інстанції.
Територіальна (місцева) підсудність – визначається місцем вчинення злочину. Кримінальна справа розглядається у тому суді, в районі діяльності якого вчинено злочин. Якщо місце вчинення злочину встановити неможливо, то справа повинна розглядатися судом, в районі якого закінчено дізнання чи досудове слідство.
Підсудність за зв’язком справ – визначається можливістю об’єднання в одному провадженні кримінальних справ про обвинувачення однієї особи або групи осіб у вчиненні одного або кількох злочинів, коли справи підсудні за територіальною, родовою ознакою різним судам.
Питання, які з’ясовуються суддею при попередньому розгляді справи
У справі, що надійшла від прокурора, суддя з’ясовує щодо кожного з обвинувачених такі питання:
1) чи підсудна справа суду, на розгляд якого вона надійшла;
2) чи немає підстав для закриття справи або її зупинення;
3) чи складено обвинувальний висновок відповідно до вимог КПК;
4) чи немає підстав для зміни, скасування або обрання запобіжного заходу;
5) чи не було допущено під час порушення справи, провадження дізнання або досудового слідства таких порушень вимог КПК, без усунення яких справа не може бути призначена до судового розгляду.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Підсудність кримінальних справ. Попередній розгляд справи суддею

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок