Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Інші джерела конституційного права

Інші джерела конституційного права

Назва:
Інші джерела конституційного права
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,50 KB
Завантажень:
236
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Інші джерела конституційного права
Особливості галузі конституційного права виявляються в його джерелах.
Важливим джерелом конституційного права, крім конституції, ви-ступають конституційні закони. Поняття конституційного закону має кілька значень.
По-перше, в юридичній теорії багатьох країн конституційними за-конами називають закони, які вносять поправки і доповнення до консти-туцій. Звичайно вони, будучи прийнятими, інтегруються з консти-туційним текстом, інколи існують формально поза рамками цього тексту, виступаючи у ролі доповнення (США). Однак завжди поправки до консти-туції і сама конституція розглядаються як змістовне ціле. За своєю юри-дичною силою поправки не відрізняються від основного закону.
По-друге, конституційними законами офіційно називають складові частини конституцій деяких країн, які не являють собою єдиний норматив-ний акт вищої юридичної сили, а становлять певну сукупність таких актів. Наприклад, Конституція Швеції включає три конституційні закони — Форму правління та Акт про свободу друку, прийняті у 1974 p., а також Акт про престолонаслідування 1810 p. Раніше до конституційних законів належав і Акт про рикстаг (парламент), але новий такий акт, прийнятий тому ж 1974 р., зайняв проміжне положення між конституційними і зви-чайними законами. Частина його положень може бути змінена у порядку, що застосовується до конституційних законів, частина — на основі звичай-ної законодавчої процедури.
Конституцію Фінляндії становлять чотири акти відповідного характе-ру, введені у різні роки: Форма правління 1919 p. (цим же роком звичайно позначається і сама конституція країни), Акт про парламент 1928 p. і два акти щодо організації виконавчої та судової влади, прийняті у 1922 році.
В Австрії поняття конституції звичайно ототожнюється з Консти-туційним законом 1920 p., який регламентує питання державного устрою. Однак він не вичерпує змісту конституційного регулювання в цій країні. Офіційно конституційними законами також визнані Конституційний за-кон про нейтралітет 1955 р. та деякі інші акти, прийняті у попередні ро-ки, зокрема ще за часів існування Австро-Угорської імперії. Серед них на-самперед слід назвати Основний закон держави про загальні права грома-дян і земель 1867 p., Закон про захист свободи особи 1862 p. і датований тим самим роком Закон про охорону недоторканності житла.
Особливістю законотворчості в Австрії є й те, що її результатом мо-же бути прийняття окремих положень звичайних законів, спеціально по-значених як конституційні положення. Конституційні закони і консти-туційні положення звичайних законів приймають за однаковою процеду-рою, яка мав відносно жорсткий характер. Прикладом звичайного закону, що містить конституційні положення, є Закон 1975 р. про політичні партії.
У Польщі назву конституційного офіційно має Закон про взаємовідносини законодавчої і виконавчої влад і про місцеве самовряду-вання, чинний з 1992 року. Він замінив конституцію, номінальне датова-ну 1952 p., водночас залишивши у силі її окремі розділи і статті.
У цілому подібна картина спостерігається і в деяких інших країнах. У Канаді поняття конституції асоціюється з сукупністю актів, частина з яких прямо названа конституційними законами, а решта є такими за своїм характером. Ці акти прийняті в 1867—1982 pp., причому більшість їх введена парламентом колишньої метрополії або октроїрувана британ-ським монархом.
Нарешті, по-третє, в юридичній теорії і практиці окремих країн, крім конституційних законів, що замінюють основний закон, виділяють і інші конституційні закони. Останні не є частиною основного закону і пов'язані з ним лише за змістом. Так, в Італії конституційними офіційно визнаються закони, що змінюють саму конституцію, закони, що ухвалю-ють статути областей спеціальної автономії, змінюють територію областей, закони, що регулюють діяльність конституційного суду. В конституції цієї країни також передбачено введення конституційних законів, які розши-рюватимуть коло суб'єктів законодавчої ініціативи.
Подібні конституційні закони звичайно приймаються в тому самому порядку, що й поправки до конституції, обов'язково кваліфікованою біль-шістю складу парламенту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Інші джерела конституційного права

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок