Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Сучасна злочинність і удосконалення засобів боротьби з нею. 

Сучасна злочинність і удосконалення засобів боротьби з нею. 

Назва:
Сучасна злочинність і удосконалення засобів боротьби з нею. 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,30 KB
Завантажень:
441
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат
на тему:
Сучасна злочинність і удосконалення засобів боротьби з нею. 


Організована злочинність та її прояв в якості діяльності, спрямованої на протизаконне задоволення потреб певної частини суспільства за рахунок інтересів більшості його членів, були завжди специфічні й своєрідні. Сучасна організована злочинність, що є породженням перехідного періоду розвитку, за своїми якісними і кількісними характеристиками не витримує жодного порівняння з попередньою злочинністю. Злочинна діяльність стала органічною складовою частиною економіки, перетворилася на бізнес.
Головне в сучасній злочинності – це не її кількісні виміри, а якісні перетворення, вираженням яких служать поява нових видів злочинів, зростання масштабів, що раніше рідко зустрічалися, зухвалість і жорстокість дій злочинців, проникнення злочинності в усі структури суспільства і держави, рівень її організованості та міжнародного “співробітництва”. Отже, усунення такої загрози лише зусиллями правоохоронних органів неможливе.
Сучасну злочинність характеризують як професійну, організовану, корумповану, транснаціональну, загальнокримінальну, економічну і т. ін. Кожна з цих характеристик відображає яку-небудь зі сторін злочинності. Деякі показники відображають зміни всієї злочинності (збільшення корисливих мотивів і жорстокості дій злочинців, підвищення професіоналізму), інші – тільки певні складові (організовану, міжнародну). Деякі показники чітко розмежовують злочинність на складові частини (професійна – непрофесійна), а окремі переплітаються, характеризуючи одне й те саме явище з різних позицій (організована, транснаціональна і т. ін.).
На сьогодні злочинність все більше набуває ознак професійної. По відношенню до злочинної діяльності професіоналізм необхідно розглядати в двох аспектах:
а) як високий рівень виконання злочинних операцій, що забезпечує досягнення практично усіх поставлених цілей;
б) як спосіб існування за рахунок результатів злочинної діяльності. Ведучи розмову про сучасну злочинність, Г. Зорін відзначає: “Прийшов час розгляду злочинної дії як форми кримінального мистецтва, як прояву злочинного таланту, як продукту злочинного генія” [1, с. 20]. Злочинець (навіть на рівні одинака-“кримінальника”) значно порозумнішав, став більш обізнаним (у тому числі про прийоми і методи оперативно-розшукової діяльності), а на рівні групи і злочинного співтовариства вони вже не можуть вести успішно свою злочинну діяльність без уміння долати перешкоди, що ставляться суспільством проти злочинних посягань, без вишукування способів і засобів заволодіти майном, котре захищається інтелектуально та технічно, без здатності психологічно перехитрувати своїх супротивників.
Своєрідним способом забезпечення безпеки діяльності організованої злочинності слугує вибір діянь з малим ризиком та їх важко-доказовістю, наприклад “надання допомоги в цивільно-правових споpax” [2, с. 22].
Про підвищення ролі професіоналізму при формуванні злочинних груп свідчить, зокрема, та обставина, що наявність професійних навичок випередила (більше 50 %) родинні й дружні зв’язки як фактор, що враховується при доборі “кадрів”. Більшість опитаних практичних працівників зазначили, що сучасні злочинці, які скоюють злочини у вигляді промислу, стають все більш витонченими і винахідливими. Це обумовлено зростанням освітнього рівня злочинців; проходженням “школи” злочинного досвіду у кримінальному середовищі, а також за рахунок використання “допомоги” колишніх працівників правоохоронних органів, які перейшли “на службу” до злочинних структур; високою технічною оснащеністю професійних злочинців.
Професійна злочинність – це вид злочинності, що характеризується її сталістю, є основним джерелом доходу для її учасників і потребує спеціалізації знань і навичок. Даний вид злочинності не може ототожнюватися з рецидивною злочинністю, оскільки не всякий рецидивіст або особа, яка неодноразово скоювала злочини, відрізняється професіоналізмом.
До ознак професіоналізму відносять:–
сталість злочинної діяльності;–
існування злочинної спеціалізації;–
наявність певної кваліфікації;–
використання результатів злочинної діяльності як основне джерело доходів;–
приналежність до кримінального середовища з його особливою субкультурою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Сучасна злочинність і удосконалення засобів боротьби з нею. 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок