Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Право на медичну допомогу в системі особистих немайнових прав фізичної особи

Право на медичну допомогу в системі особистих немайнових прав фізичної особи

Назва:
Право на медичну допомогу в системі особистих немайнових прав фізичної особи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,42 KB
Завантажень:
308
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Право на медичну допомогу в системі особистих немайнових прав фізичної особи


Проблема особистих немайнових прав особи, громадянина є однією з найважливіших у цивілістиці. Кожна особа у правовій державі має відчувати свою правову та соціальну захищеність; повага до особистості є в такому суспільстві нормою повсякденного життя. Особисті права людини нерозривно пов’язані з такими поняттями, як рівність, свобода, недоторканність особи. І це природно, тому що ідеї рівності, свободи і недоторканності протягом всієї історії цивілізації використовувалися в боротьбі нового зі старим, прогресивного з консервативним.
Закріплюючи особисті немайнові права в конституції, держава забезпечує їхнє правове регулювання комплексно, тобто за допомогою норм певних галузей права. У рамках комплексного регулювання особистих немайнових прав необхідно виділяти цивільно-правовий аспект. З огляду на це у теорії були висловлені два погляди на цивільно-правове регулювання особистих немайнових прав. Довгий час панувало уявлення про те, що цивільне право не регулює, а лише охороняє особисті немайнові права. Проте правове регулювання й охорона прав не можуть протиставлятися, оскільки регулювання означає охорону прав, а їхня охорона здійснюється шляхом регулювання відповідних відносин.
Особисті немайнові права – права специфічні.
Як випливає із самої назви, ці права є немайновими. Вони позбавлені економічного змісту, не мають грошової оцінки. Проте це не означає відсутності будь-якого зв’язку між ни-ми та майновою сферою. Досить звернути увагу хоча б на те, що сповна реалізувати своє пра-во на охорону здоров’я чи на інформацію значно легше у наших умовах особі, яка забезпече-на матеріально. З іншого боку, порушення особистого немайнового права примушує особу до витрат, завдає їй майнових та душевних втрат, які можуть вплинути на її майновий стан у майбутньому. Тому особисті немайнові права не можуть сприйматися й аналізуватися поза іншими правами особи: вони є складовою частиною єдиної системи прав, якими особа володіє і які підпорядковує своїм інтересам. Положення статті 24 Конституції України [1, с. ] про рівність конституційних прав усіх грома-дян цілком стосується особистих немайнових прав. Ці права належать усім без винятку фізичним особам незалежно від віку, дієздатності, інших особливостей, зокрема від того, де та у зв’язку з якими перипетіями життя вони опинилися.
Цивільне право поряд із майновими відносинами (що становлять ядро цивільного права) регулює пов’язані з ними особисті немайнові відносини, а також особисті немайнові відносини, не пов’язані з майновими. Особисті немайнові відносини, не пов’язані з майновими, які урегульовані нормами права, є правовими зв’язками між суб’єктами з приводу особистих немайнових благ. З цього випливає, що особисті немайнові права в цивільному праві – суб’єктивні права громадян і організацій, що виникають з огляду на регулювання нормами цивільного права особистих немайнових відносин, не пов'язаних із майновими. Ці права належать кожній фізичній особі від народження або за законом. Юридичній особі немайнові права можуть належати лише через припис закону. Це пов’язано з тим, що поняття юридичної особи визначається актами цивільного законодавства, конституювання юридичної особи як суб’єкта цивільних відносин відбувається шляхом державної реєстрації, тобто вона за своєю сутністю є соціальним утворенням, яке не може існувати поза сферою правового регулювання, де й визначається її цивільно-правовий статус.
Специфічним для особистих немайнових прав є момент їх виникнення. Основна части-на цих прав виникає з моменту народження і у зв’язку з народженням. Вони є природними правами людини. Для інших момент їхнього виникнення не має точної фіксації; він пов’язується з різними обставинами, які зумовлені багатьма чинниками.
Особисті немайнові права можна поділити на дві групи. Перша – це права у сфері забезпечення фізичного, природного буття особи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Право на медичну допомогу в системі особистих немайнових прав фізичної особи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок