Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Реформування стадії порушення кримінальної справи

Реформування стадії порушення кримінальної справи

Назва:
Реформування стадії порушення кримінальної справи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,98 KB
Завантажень:
399
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реформування стадії порушення кримінальної справи.
Провадження в кримінальній справі складається з передбачених кримінально-процесуальним законом стадій, які хоча і взаємопов’язані але кожна окрема стадія має свої конкретні завдання.
Обов’язковим і досить важливим етапом кримінально-процесуального розслідування є стадія порушення кримінальної справи, недооцінка якої може призвести до настання серйозних негативних наслідків. Окремі практичні працівники вважають дану стадію другорядною, і ця думка нажаль підсилюється теоретичними працями, в яких її значення оцінюється нижче ніж наступних стадій, особливо судових. Така позиція неодноразово піддавалась критиці зарубіжних і вітчизняних вчених.[1, С.179]. Професор М.М.Михеєнко не погоджується з думкою авторів, які вважають, що в стадії порушення кримінальної справи відсутнє кримінально-процесуальне доказування [2, С.127].
Насправді стадія порушення кримінальної справи є самостійною стадією, яка має таке ж важливе процесуальне значення для встановлення об’єктивної істини по справі як і всі інші стадії. Цей висновок випливає як з конструкції КПК України, в якому їй відведена окрема глава, так із суті завдань, що вирішуються.
Завдання першої стадії випливають із загальних завдань кримінального судочинства передбачених ст. 2 КПК. Однак, як і будь-яка інша стадія, вона має специфічні задачі, а саме: перевірка заяв і повідомлень про злочини з метою виявлення наявності або відсутності ознак злочину, а також обставин які виключають провадження в кримінальній справі, і як результат прийняття рішення про порушення або відмову в порушенні кримінальної справи.
Важливим є питання приводів до порушення кримінальної справи.
В літературі висловлювались різні погляди щодо поняття приводів [3, С.209; 4,С.392; 5,С.198]. Підсумовуючи різні точки зору можна дати наступне визначення : приводом до порушення кримінальної справи є встановлені законом джерела з яких уповноважені органи отримують свідчення про злочин. Правильне встановлення і процесуальне оформлення такого джерела дозволяє уникнути помилок при порушенні кримінальної справи.
Відповідно до ст. 94 КПК України приводами до порушення кримінальної справи є:
1) заяви або повідомлення підприємств, установ, організацій,
посадових осіб, представників влади, громадськості або окремих
громадян;
2) повідомлення представників влади, громадськості або
окремих громадян, які затримали підозрювану особу на місці
вчинення злочину або з поличним;
3) явка з повинною;
4) повідомлення, опубліковані в пресі;
5) безпосереднє виявлення органом дізнання, слідчим,
прокурором або судом ознак злочину.
На наш погляд зміст статті 94 КПК не відповідає вимогам сьогодення.
В п.1 та п.2 ч. 1 ст. 94 КПК повторюються по суті одні і ті ж джерела, з яких уповноважені органи отримують свідчення про злочин. Практичні працівники рідко проводять різницю між ними, тому і у випадку звернення громадян про уже вчинений злочин, і у випадку затримання громадянином особи на місці вчинення злочину або з поличним завжди складається протокол усної заяви про злочин, або приймається письмова заява. Складання будь-яких інших документів в зазначеному випадку не застосовується і не передбачено законом. Це стосується також і повідомлень представників влади і громадськості. Як і у випадку передбаченому п. 1, так і у випадку передбаченому п. 2 зазначені особи направляють повідомлення.
Пунктом 3 ч. 1 ст. 94 передбачена як привід до порушення кримінальної справи явка з повинною. Словесна форма даного приводу не відповідає нормі матеріального права. Так, в ст. 66 КК України вказана як обставина, яка пом’якшує вину – з’явлення із зізнанням, а не явка з повинною [6, С.162]. Хоча юридичний зміст явки з повинною і з’явлення із зізнанням, на наш погляд, ідентичний, необхідно процесуальну норму привести у відповідність до норми кримінального закону.
Повідомленнями, опублікованими в пресі, є статті, замітки, фейлетони, листи тощо, надруковані в багатотиражних газетах та журналах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Реформування стадії порушення кримінальної справи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок