Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Особливості правового статусу біженців. Право притулку

Особливості правового статусу біженців. Право притулку

Назва:
Особливості правового статусу біженців. Право притулку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,86 KB
Завантажень:
261
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Особливості правового статусу біженців. Право притулку.
План
1. Вступ;
2. Правові основи статусу біженця або переселенця;
3. Порядок отримання статусу біженця;
4. Правова різниця в статусі біженця і змушеного переселенця;
5. Порядок втрати статусу біженця;
6. Висновки.
Розпад Радянського Союзу привів до того, що велика кількість людей втратила зв’язки з історичною батьківщиною і стали громадянами іноземних держав, які в минулому були союзними республіками. В багатьох таких державах почали притискати населення інших національностей. Форми утисків прав і свобод набували різноманітних форм. Як приклад, можна навести ситуацію, яка склалася в країнах Балтії по відношенню по відношення до російськомовного населення: відмова надавати громадянство, поява обмежень у виборі професій, російські школи почали кількісно скорочуватися, засоби масової інформації почали заборонятися. Це призвело до масового переселення.
Крім того в різних регіонах колишнього Радянського Союзу спалахують міжнаціональні конфлікти, що також призводить до змушеного переселення.
Не можна обійти увагою ще й той факт, що в країнах Східної Європи відбулися бурхливі події. Громадянська війна на міжнаціональному та релігійному ґрунті в республіках бувшої Югославії змусили тисячі людей шукати притулку в інших країнах. І хоча імміграція із-за кордону не носить такого масового характеру як із країн СНД, але й ця категорія людей потребує правового регулювання їх статусу на території України.
Україна зіткнулася з проблемою міграції. Виникла гостра необхідність вирішення складних питань громадянства і забезпечення прав людей. І в грудні 1993 року був прийнятий закон “Про біженців”. Цей закон визначає статус біженців, в ньому встановлюються економічні, соціальні і правові гарантії захисту їх прав і законних інтересів на території України у відповідності до Конституції України, принципів та норм. Україна дотримується міжнародних зобов’язань щодо захисту прав людини, яка вимушено залишила країну своєї громадянської належності або країну свого постійного проживання. (Конвенція 1951р. про статус біженців, Протокол 1967р., що стосується статусу біженців)
2. Правові основи статусу біженця.
Ст..1 Закону “Про біженців” дає таке визначення поняттю “біженці”.
Біженець – це особа, яка не є громадянином України і яка у наслідок обґрунтованих побоювань стати жертвою переслідувань за ознаками расової, національної належності, ставлення до релігії, громадянства, належності до певної соціальної групи або через політичні переконання вимушена покинути територію держави, громадянином якої він є (або територію країни свого постійного проживання) і не може чи не бажає користуватися захистом цієї держави внаслідок зазначених побоювань.
У даному визначенні, основою для звернення за отримання статусу біженця вступають обґрунтовані побоювання стати жертвою переслідувань за ознаками, перерахованими вище.
Особами, які клопочуть про визнання біженцями можуть бути:
· Іноземні громадяни, які прибули або бажають приїхати на територію України;
· Особи без громадянства, які прибули, або бажають приїхати на територію України;
· Іноземні громадяни чи особи без громадянства, які перебувають на території України на законних підставах.
В законі “Про біженців” визначені і умови, при яких особа не може бути визнана біженцем. Основні положення є такими:
Біженцем не може бути визнаним:
· Особа, яка здійснила злочин проти миру і людства чи інші важкі злочини;
· Особа, яка винна у вчиненні дій, які суперечать межі і принципам Організації Об’єднаних Націй;
· Особа за якою компетентні органи влади держави, в якій вона проживала, визнають права і обов’язки, пов’язані з громадянством цієї держави;
· Особи які користується захистом і (чи) допомогою інших організацій та установ ООН, окрім верховного комісара ООН по справам біженців.
· Особи, які залишили місце проживання з економічних причин, або внаслідок голоду, епідемії чи надзвичайних ситуацій природного, або техногенного характеру.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Особливості правового статусу біженців. Право притулку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок