Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Права i свободи користувачiв iнтернет

Права i свободи користувачiв iнтернет

Назва:
Права i свободи користувачiв iнтернет
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,53 KB
Завантажень:
421
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Реферат
на тему
«Права i свободи користувачiв iнтернет»


План:
Iнтернет – медiум прав людини
Право на свободу вираження поглядiв в iнтернет
Право на приватнiсть в iнтернет
Право на свободу шифрування комунiкацiй в iнтернет
Список використаних джерел


1. Інтернет – медіум прав людини
Під час розгляду питання про генезис концепції прав людини ї її вплив на розвиток суспільства нами наводився приклад, коли ідея природності і невід’ємності прав людини перенеслася з одного континенту до іншого, з Європи до Америки, де її революційний потенціал був реалізований у Декларації незалежності і Біллі про права Сполучених Штатів Америки. Передача ідей і поглядів через кордони, з континенту на континент – основна функція Інтернет. Як би у ті часи був доступний Інтернет, важко уявити якими могли бути наслідки цих перетворень, з огляду на глобальність мережі.
Феномен Інтернет як глобального медіуму спонукає дослідників переглядати сформоване у реальному світі уявлення про систему прав людини і баланс цінностей. Уся сучасна система прав людини зазнала і продовжує зазнавати впливу Інтернет, по-перше як інтерактивного інструменту для просування ідеї поваги до прав людини, по друге, як віртуального середовища в якому реалізуються чи можуть реалізовуватися права і свободи користувачів Інтернет.
В цьому віртуальному світі тієї чи іншою мірою відтворюються якщо не усі, то певні фундаментальні права і свободи людини. Для прикладу, право брати участь у виборах до парламенту у багатьох країнах реалізується, серед іншого, за допомогою Інтернет, шляхом надсилання виборцями заповнених бюлетенів електронною поштою чи їх безпосереднього заповнення на веб-сторінках виборчих комісій в режимі реального часу. 11 Див.: "Elections in the 21st Century: from paper ballot to e-voting" / Independent Commission on Alternative Voting Methods <>
Інтернет є також джерелом інформації про кандидатів на виборчі посади, а також засобом політичної пропаганди. Нещодавно оприлюднені результати дослідження проведеного “Markle Foundation” щодо проекту “Web White & Blue 2000” підтверджують значний вплив Інтернет на політичні погляди громадян. Вказаний проект був реалізований як безстороннє співробітництво 17 з найбільших веб-видавців і інформаційних агентств в мережі під час передвиборчої кампанії щодо виборів президента США з 28 червня по 8 листопада 2000 року. За цей час веб-сторінка проекту відвідувалась більше 7,5 мільйона разів.
В доповнення до традиційних в США телевізійних теледебатів, в рамках проекту були організовані дебати в мережі (Rolling Cyber Debate), з 1 жовтня по 8 листопада 2000 року, які складалися з щоденного обміну поглядами між кандидатами на теми, запропоновані організаторами кампанії, а також відвідувачами-глядачами через веб-сторінки мережі “Web White & Blue 2000” (). Веб-сторінка, на якій здійснювались інтерактивні дебати була відвідана 737944 рази. За даними цього проекту, після ознайомлення з інформацією на сторінках вказаної мережі, близько 50 відсотків опитаних відвідувачів заявили про певні зміни в оцінках хоча б одного з кандидатів в президенти США. 22 Результати дослідження доступні за адресою в мережі: <http://www.markle.org/news/WWBEvaluation.pdf>
Інтернет дозволяє реалізувати право на доступ до інформації, що є у розпорядженні органів державної влади і місцевого самоврядування, законів, підзаконних нормативних актів, тих, що прийняті, а також їх проектів. Наприклад, веб-сторінка Верховної Ради України – – надає доступ до бази нормативно-правових актів України, проектів законів, стенограм парламентських слухань, результатів голосувань, інформацію про склад Комітетів і депутатських фракцій тощо. У Сполучених Штатах Америки більшість членів Конгресу мають свої особисті електронні адреси, через які до них можуть направляти свої звернення громадяни.
Доступ громадян до урядової інформації за допомогою Інтернет задовольняє їх громадянські, професійні і персональні інтереси.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: Права i свободи користувачiв iнтернет

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок