Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Холодна зброя

Холодна зброя

Назва:
Холодна зброя
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,64 KB
Завантажень:
203
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат
Холодна зброя
План
Поняття холодної зброї та критерії її визначення
Класифікація холодної зброї
Поняття холодної зброї та критерії її визначення
Холодна зброя - це знаряддя, пристрій, що конструктивно призначений для нанесення суттєвих тілесних ушкоджень людині або тварині за допомогою сили м'язів людини з метою активного захисту й нападу в ближньому бою.
Критерії віднесення об'єкта до холодної зброї такі:
- цільове призначення -нанесення пошкоджень, небезпечних для життя людини чи тварини, що передбачено конструкцією предмета;
- конструктивний принцип дії - використання сили м'язів людини;
- гарантована дистанція дії - рукопашний бій, безпосередній контакт з супротивником.
Конструктивними ознаками холодної зброї є: а) частина, деталь, що спеціально призначені для нанесення заздалегідь передбачених пошкоджень (вістря, лезо, потовщення, грузило тощо); б) пристосування, рукоятка для зручності тримання об'єкта в руці й нанесення пошкоджень та убезпечення руки від самопошкоджень; в) механічна міцність конструкції, що дає можливість неодноразового використання зброї.
Для конкретних конструктивних типів холодної зброї ці ознаки становлять єдиний комплекс і доповнюються окремими ознаками (наприклад, довжина клинка, міцність на згинання тощо).
Класифікація холодної зброї
Холодну зброю класифікують за різними підставами. Так, за місцем виготовлення виокремлюють вітчизняну холодну зброю й закордонного виготовлення; за способом -заводську, кустарну, саморобну, перероблену.
Важливе значення має класифікація холодної зброї за конструктивними ознаками.
Колюча зброя - шпаги, стилети, кортики, голчаті багнети, історичні піки й сучасні "пічки" злочинців. Вони не мають леза і за рахунок вістря розривають м'які тканини тіла й одяг.
Ріжуча зброя може бути з одним лезом (ножі) і з двома лезами (кинджали). Ножі й кинджали мають клинок з трикутним вістрям, довжина клинка 9 см чи більше (достатня для проникнення в тіло людини), зручну для тримання в руці рукоятку, загальну міцність та жорстке кріплення клинка й рукоятки, можуть мати місце ребра жорсткості, доли.
У практиці трапляється також рубляча (сокири, сокирки), рублячо-ріжуча (бойові сокири, алебарди, шаблі, бердиші) ріжуча (тесаки, ятагани, палаші, багнети-тесаки та ін.) холодна зброя.
Зброя ударно-подроблюючоїдії- дубинки, кастети, на-долонники, бити, нунчаки. Для визнання такого об'єкта холодною зброєю необхідно встановити наявність певних розмірів (здебільшого - понад 30-40 см і з товщиною до 3 см), певну масу, твердість матеріалу, пристосування для тримання в руці (рукоятка, отвори під пальці, петля тощо).
Комбінована холодна зброя - ніж-кастет, дубинка-стилет, револьвер-кастет, в яких поєднані елементи різної зброї.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Холодна зброя

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок