Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Характеристика кримінології і попередження організованої злочинності

Характеристика кримінології і попередження організованої злочинності

Назва:
Характеристика кримінології і попередження організованої злочинності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
41,19 KB
Завантажень:
264
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
       
Характеристика «кримінології і попередження організованої злочинності»         
    


План роботи :     
Введення  
1. Поняття організованої злочинності   
2. Характеристика кримінології організованої злочинності  
2.1. Витоки і розвиток організованої злочинності в Росії
2.1.1. «Гангстерський соціалізм»
2.1.2. Організована злочинність часів «перебудови»
2.1.3. Організована злочинність «шокових часів» 
2.2. Характеристика кримінології ОП  
3. Основні напрями боротьби з організованою злочинністю  
4. Міжнародна солідарність в боротьбі з організованою злочинністю  
Висновок    
Список літератури, що використовується           
Введення.
Організована злочинність — складне антисоціальне явище, що не має державних меж. Багато десятиріч вона «супроводжує» економічний і культурний розвиток більшості країн світу, стимулюючи такі вади людського суспільства, як корупція, здирство, насильство, наркоманія, проституція.
Розвиток причин організованої злочинності в Російській Федерації повторив шлях більшості країн: розкладання бюрократичних структур держави, порушення принципів соціальної справедливості, девальвація етичних цінностей, вихід з примітивного стану «безподаткової тіньової економіки».
Зростаючі масштаби організованої злочинності представляють реальну загрозу безпеки держави і суспільства, оскільки вона усилює свої позиції через монополізацію багатьох видів протиправної діяльності, використовуючи відсутність надійних механізмів захисту ринкових відносин, що народжуються, активно упроваджується в нові економічні структури, прагне зберегти пануюче положення в розподільній сфері, заблокувати процес реформ. У ряді місць злочинні формування, користуючись безкарністю, а часом і потуранням правоохоронних органів, діють все більш нахабно і зухвало, перетворюючи обширні території на свою вотчину. Вони контролюють такі прибуткові види протиправної діяльності, як наркобізнес, проституція, азартні ігри, нелегальна торгівля зброєю, спекуляція, здирство і ін. Примітивні злочини поступаються місцем великомасштабним злочинним акціям, глибокому проникненню через корумповані зв'язки в економіку і фінансову систему, спробам робити прямий вплив на політику держави в цій сфері.
Організована злочинність стає одним з основних чинників політичної і соціально-економічної нестабільності в Російській Федерації. На це неодноразово зверталася увага в обігу і виступах Президента Російської Федерації, керівників Уряду і Парламенту Росії, в документах керівних державних органів.
Організована злочинність породила нову кримінальну ситуацію, яка вимагає для її дозволу невідкладних законодавчих, організаційно-управлінських заходів, значних матеріальних ресурсів на оснащення правоохоронних органів і навчання співробітників методам боротьби з організованою злочинною діяльністю.
Однією з причин склалася нині у сфері боротьби з організованою злочинністю ситуації є недостатнє наукове опрацьовування проблеми, відсутність ясних уявлень про стратегію і ідеологію цієї боротьби, а також правової, кримінології, криміналістської і оперативно-розшукової концепції і відповідних наукових рекомендацій по виявленню, розкриттю, розслідуванню і попередженню організованої злочинної діяльності.
Теоретичному пізнанню організованої злочинності як соціально-правового явища в нашому суспільстві передувала оперативно-розшукова, слідча і судова практика.
В зв'язка з цей виявилася вельми істотна закономірність методології: шляхом спостереження, аналізу, осмислення була зібрана нова інформація про злочинність, і ця інформація привела до переоцінки старих ідей. Був потрібно час для того, щоб переконатися, що явища організованої злочинності не «вписуються» в традиційні теоретичні штампи, як загальноюридичні, так і галузеві (кримінальне право, кримінологія, криміналістика, теорія оперативно-розшукової діяльності).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Реферат на тему: Характеристика кримінології і попередження організованої злочинності

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок