Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Культурний імперіалізм та імпорт західних цінностей як засіб реалізації глобальної влади на прикладі США

Культурний імперіалізм та імпорт західних цінностей як засіб реалізації глобальної влади на прикладі США

Назва:
Культурний імперіалізм та імпорт західних цінностей як засіб реалізації глобальної влади на прикладі США
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,39 KB
Завантажень:
487
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Культурний імперіалізм та імпорт західних цінностей як засіб реалізації глобальної влади на прикладі США


Культурний імперіалізм – явище не нове у розвитку суспільства. Він пояснюється ідеєю глобалізму як обов’язковою константою колективної свідомості, яка у різних суспільствах відрізняється лише різним оформленням ідеологічних платформ. Глобальність проблеми культурного імперіалізму визначається тим, що для більшості національних культур на сучасному етапі характерним є саме зіткнення традиційного, національного базису та культурного імпорту, спричиненого інтеграційними тенденціями, стандартизацією та появою густої мережі взаємовідносин та перехрещення інтересів, що варіюються від досить очевидних, таких як поширення технологій, до зовсім непомітних, як поширення ідей. Отже, сьогодні, як і колись, культурний імперіалізм виступає як спосіб реалізації влади в умовах формування глобальної цивілізаційної єдності.
Об’єктом впливу культурного імперіалізму постає культурна ідентифікація, що є найскладнішою формою сомовизначення особистості. Культурне самовизначення як показник суб’єктивного віднесення себе до певного типу культури припускає не просто усвідомлення, а й високий рівень рефлексії культурних підвалин власного життя. Позитивним воно є тоді, коли люди усвідомлено обирають культурні взірці, які вони хочуть наслідувати у своєму повсякденному житті, усвідомлюють власні світоглядні та релігійні установки у їх зв’язку та відношенні до інших.Спробуємо простежити сучасні тенденції у соціокультурному розвитку людства у проблемному полі взаємовпливів на рівні культурної ідентифікації.ХХ століття не дарма отримало назву „століття Америки”, а професор Дін Ейчесон не безпідставно назвав Сполучені Штати локомотивом людства, що “йде в авангарді та тягне за собою увесь світ, який плететься позаду” [12, с.365]. Однозначно, сьогодні відбувається усе більш очевидне посилення ролі лідера – США, що очолює близько пов’язану групу країн океанічної цивілізації. Разом з країнами континентальної Західної Європи, які почали відігравати роль напівпериферії, Сполучені Штати уособлюють вдале втілення західноєвропейської моделі розвитку.
Насьогодні масштаби і ступінь проникнення американської глобальної могутності є унікальними. За словами відомого американського геополітика Збігнєва Бжезінського, Америка стоїть на вершині у чотирьох вирішальних сферах глобальної влади. «У військовому плані вона спроможна досягти будь-якої точки земної кулі – і немає у цьому суперників; у плані економічному вона залишається головним локомотивом глобального розвитку; …у плані технологічному вона зберігає провідну роль у найновіших сферах; у плані культурному, незважаючи на деяку грубуватість, вона має незрівнянну привабливість для всього світу, а надто для молоді»[1, с.125]. Все це дає Сполученим Штатам політичну перевагу, на яку може розраховувати жодна інша держава, а поєднання цих чотирьох факторів робить Америку єдиною всеосяжною глобальною наддержавою.
Американська глобальна влада реалізується через систему виключно американського зразка, яка відзеркалює внутрішній досвід США. Ключовим елементом цього внутрішнього досвіду є плюралістичний характер як самого американського суспільства, так і його політичної системи. Одночасно, зміни у характері глобальної ситуації безперечно призвели до змін у способі здійснення влади. Так, пряме застосування сили нині має обмеженіший характер, ніж це було у минулому (ядерна зброя значно зменшила ефективність війни як знаряддя політики чи навіть як загрози); зростання економічної взаємозалежності між країнами робить політичну експлуатацію економічного шантажу менш дієвою.
Натомість, ключовими компонентами успішної реалізації американського геостратегічного лідерства стають маневрування, дипломатія, створення коаліцій, кооптація, глибоко продумане застосування політичних засобів та здійснення непрямого впливу на залежні іноземні еліти, надаючи Америці значні переваги від привабливості її демократичних принципів та інституцій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Культурний імперіалізм та імпорт західних цінностей як засіб реалізації глобальної влади на прикладі США

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок