Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Трудовий стаж і вислуга років.

Трудовий стаж і вислуга років.

Назва:
Трудовий стаж і вислуга років.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,50 KB
Завантажень:
104
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Трудовий стаж і вислуга років.


План
1. Поняття "трудовий стаж ", його види і значення в пенсійному праві.
2. Нарахування стажу роботи для призначення трудових пенсій.
3. Вислуги років та її значення в пенсійному праві.
4. Докази трудового стажу.


1. Поняття "Трудовий стаж", його види і значення в пенсійному праві.
Трудовий стаж у найзагальнішій формі визначається як тривалість трудової діяльності працівника. Таке визначення вірне, але не конкретне.
До стажу роботи зазвичай включається час оплаченої суспільне корисної діяльності; час виконання роботи (чи іншої суспільне корисної діяльності) без оплати у трудовий стаж не включається (винятки встановлено в багатьох випадках, наприклад, термін навчання у вищих навчальних закладах тощо); при цьому правові форми оплати праці не мають значення.
Загальний трудовий стаж — це загальна сумарна тривалість трудової та іншої суспільне корисної діяльності, незалежно від перерв.
Спеціальний стаж — сумарна тривалість трудової чи іншої суспільне корисної діяльності, відокремлена із загального стажу або за її змістом, або за умовами праці, є підставою для призначення пенсії за вислугу років.
Неперервний стаж — це тривалість неперервної праці працівника на тому самому підприємстві, в установі, організації.
2. Нарахування стажу роботи для призначення пенсій.
Для призначення пенсій юридичне значення мають два види стажу: загальний і спеціальний.
Загальний стаж — до нього включаються будь-яка робота, що виконувалася на підставі трудового договору, на підприємствах, в установах, організаціях і кооперативних незалежно від використаних форм власності господарювання, а також на підставі членства в колективних, сільгосппідприємствах, кооперативних незалежно від характеру й тривалості роботи і тривалості перерв.
Трудовий стаж має одинакове значення для всіх соціальних груп.
Законом установлено правило про те, що до стажу роботи зараховується будь яка праця, на якій працівник підлягає державному соціальному страхуванню, це означає, що до пенсійного стажу включається індивідуальна трудова діяльність громадян, у тому числі зайнятих у колективних орендарів, у селянських (фермерських) господарствах, робота за громадянсько-правовим договором, якщо сплачувалися страхові внески до Пенсійного фонду.
Спеціальний стаж
Спеціальний стаж відокремлений за особливими умовами праці, у свою чергу поділяється на два підвиди:—
стаж на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими й тяжкими умовами праці (список №1);—
стаж на інших роботах з шкідливими й тяжкими умовами праці (список №2).
Список виробництв, робіт, професій, посад і показників зі шкідливими й тяжкими умовами праці затверджено постановою кабінету міністрів України від 11 березня 1994 р.
3. Вислуга років та її значення в пенсійному праві.
Вислуга років — це особливий вид спеціального стажу окремих категорій працівників, який передбачає пільгове пенсійне забезпечення у зв'язку з утратою професійної працездатності й виходом на пенсію до настання віку, який дає право на пенсію за віком. Вислуга років як норма — пільга, що застосовується до конкретного обмеженого кола осіб:—
військовослужбовців і працівників органів внутрішніх справ;—
державних службовців;—
суддів і прокурорських працівників, працівників митних органів;—
окремих категорій спеціалістів народного господарства.
Вислуга строків служби військовослужбовцям і працівникам органів внутрішніх справ, тобто тривалість служби у складі Збройних Сил України чи органів внутрішніх справ України, встановлюється для:—
осіб офіцерського складу, прапорщиків, мічманів, військовослужбовців понадстрокової служби і військової служби за контрактом, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ - 20 років та більше на день звільнення з армії чи органів внутрішніх справ;—
осіб офіцерського складу, прапорщиків і мічманів, військовослужбовців понадстрокової служби і військової служби за контрактом, а також осіб середнього, старшого і вищого начальницького складу органів внутрішніх справ, звільнених зі служби за віком, у зв'язку з хворобою чи скороченням штатів, які до дня звільнення досягли 45-річного віку і мають загальний трудовий стаж 25 календарних років та більше, з яких не менше 12 років і 6 місяців складає військова служба чи служба в органах внутрішніх справ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Трудовий стаж і вислуга років.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок