Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Історія і еволюція авторського права

Історія і еволюція авторського права

Назва:
Історія і еволюція авторського права
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,17 KB
Завантажень:
480
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
Історія і еволюція авторського права


Сферою застосування авторського права є права творчих працівників на ре-зультати їх праці. Це продиктовано необхідністю стимулювати процес творчої діяльності і довести її результати до максимально широкого кола осіб. Законодав-ство у сфері охорони авторських прав охоплює різні види творчого процесу, і пе-редусім ті з них, які так чи інакше пов'язані із засобами масової інформації — пре-сою, радіомовленням і телебаченням, кінематографом, електронними інформа-ційними системами,
Ідея охорони авторського права виникла з часу винаходу друкарського верста-та. Можливість тиражувати літературні твори за допомогою механічних процесів зумовила появу нових професій, які називаються в Англії «зіаііопеге» (торгівці дру-кованою продукцією). Ці підприємці вкладали значні суми в придбання паперу, у виробництво друкарських машин, а також в наймання робочої сили, що перед-бачало авансування коштів, які відшкодовуються від продажу друкованої про-дукції. У такій ситуації, за відсутності якої-небудь форми охорони від конкурентів, що продають незаконні копії, інвестування у видавничу справу було небезпечною і ризикованою справою, яка часто призводила до розорення підприємців. Йшов пошук забезпечення якої-небудь форми охорони; і вона з'явилася у формі приві-леїв, що надаються владою. Такі привілеї давали бенефіціаріям виняткові права відтворення і розповсюдження твору протягом певного часу і надавали засоби за-хисту для здійснення права книговидання за допомогою штрафів, арештів, кон-фіскацій підроблених копій і, можливо, стягнення збитків. У цьому вже прогляда-лися основні риси системи сучасного авторського права.
До кінця XVII ст. система привілеїв (надання монопольних прав королівською владою) дедалі частіше зазнавала критики і дедалі голосніше звучали голоси ав-торів, які відстоювали свої права. В Англії у 1709 році це призвело до появи Ста-туту Анни, визнаного першим положенням про авторське право. Предмет цього закону був відображений в його довгому заголовку як підтримка вчення і закріп-лення за управомоченими володільцями права власності на копії книжок. Закон закріплював за автором виняткове право на перевидання книжки протягом 14 ро-ків з часу першої її публікації; автор міг передавати це право Ізидавцеві, що звичай-но і робилося. Закон передбачав також повторний термін охорони на 14 років, який надавався автору за життя. Таким чином, загальний термін охорони авторсь-кого права становив 28 років з дати першої публікації. Відносно книжок, уже над-рукованих на момент прийняття Закону, передбачався єдиний термін охорони протягом 21 року. Особлива увага приділялася охороні від несанкціонованого ко-піювання опублікованих творів. На практиці найбільшу вигоду дістали видавці -книготоргівці. Закон встановлював умови реєстрації і депонування: опубліковані книжки повинні були реєструватися в Зіаііопегз Наїї (Центрі книговидавництв)
а копії депонуватися для користування в університетах і бібліотеках (кількість ко-пій в кінцевому підсумку досягла дев'яти).
У XVIII ст. неодноразово виникали тривалі спори і судові розгляди з питань співвідношення авторського права згідно із загальним правом і Статутом Анни. Остаточне рішення було прийняте в 1774 році Палатою лордів у справі Дональд-сон проти Беккета. Згідно із загальним правом за автором закріплювалося винят-кове право на видання творів, але після опублікування права на авторський твір регулювалися лише Статутом. Регулювання прав на неопубліковані твори на ос-нові загального права тривало до прийняття в 1911 році Закону про авторське пра-во, який його скасував. Існуюче авторське право в Англії грунтується на положен-нях цього закону.
У Франції перехід від системи привілеїв до системи авторського права був час-тиною загальних змін в житті країни, зумовлених революцією, що скасували при-вілеї всіх видів, включаючи привілеї видавців. У 1791 і 1793 роках Конституційна асамблея прийняла два декрети, які заклали основу французької системи авторсь-кого права.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Історія і еволюція авторського права

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок