Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Утворення Німецької імперії

Утворення Німецької імперії

Назва:
Утворення Німецької імперії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,80 KB
Завантажень:
198
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат
На тему:
“Утворення Німецької імперії”


Процес феодалізації в Німеччині йшов повільніше, ніж у Франції чи навіть у слов'янській Польщі. Закріпачення се-лянства затягувалося, товарно-грошові відносини не набу-ли поширення. Значна частина селян-общинників зберігала особисту свободу і незалежність від феодалів, земельні наділи
цієї категорії селян оброблялися частково з використанням праці наймитів. Незавершеність феодалізації Німеччини знайшла своє відображення й у її політичній організації. Найбагатші феодали, особливо церковні, не мали ще достат-нього адміністративного апарату для позаекономічного при-мусу (тобто власної армії і поліції). Посада графа і уся сис-тема місцевого управління ще не феодал ізу валися - у бага-тьох місцевостях королівства зберігалася родоплемінна судо-ва і військова організація. Не склалася остаточно і феодальна ієрархія. Навіть на початку Х ст. на території Німеччини збе-рігалися племінні герцогства: Саксонія і Тюрінгія (Північ Ні-меччини між Рейном та Ельбою), Швабія (верхня течія Ду-наю і Рейну), Баварія (середня течія Рейну). Герцоги для зміц-нення власного становища використовували свій статус племінних вождів. Це вело до збереження племінної роздроб-леності, гальмувало історичний розвиток Німеччини. В 911 р. династія Каролінгів в Німеччині обірвалася, королем був обраний один із герцогів Конрад І Франконський. Відкритий конфлікт між королівською владою і герцогами завершився поразкою короля. Після смерті Конрада І запекла боротьба за владу між племінними, герцогами розгорілася з новою си-лою. В 919р. в Німеччині були обрані відразу два королі-суперники - Генріх І Саксонський та Арнульф Баварський.
У німецькому суспільстві формуються сили, зацікавлені в сильній королівській владі. Це були, по-перше, власники середніх і крупних аллодів (феодальних помість), що по-требували цієї влади для закріпачення селян-общинників. Другою силою стала церква і монастирі. Будучи зацікавле-ними в розширенні церковного землеволодіння, вони зго-джувалися підтримати королівську владу в обмін на ви-знання нею інтересів церкви. Зіграв свою роль і складний зовнішньополітичний фактор — з кінця IX ст. Німеччина стала ареною набігів вікінгів-норманів зі Скандинавії, а з Х ст.- ще й угорців, які оселилися в Панонії. Спроби орга-нізувати спротив войовничим угорцям силами пішого опол-чення окремих герцогств були завідомо приречені на не-вдачу. Тим самим військові потреби держави вимагали си-льної королівської армії.
Ці об'єктивні передумови посилення королівської влади були використані королями саксонської династії (919-1024). Уже Генріх І добився визнання зверхності своєї влади над усіма племінними герцогами, включаючи і Арнульфа Ба-варського. Йому вдалося приєднати до Німецького коро-лівства Лотарингію. Успішно велася боротьба проти набі-гів з боку угорців. У 933 р. на саксонсько-тюрінгському
пограниччі угорська армія зазнала нищівної поразки. Харак-терно, що успіху було досягнуто за рахунок королівської кінноти, яка з цього часу почала складати ударну силу вій-ська. Піше ополчення - основа основ колишньої німецької армії - втрачає своє попереднє військове значення, а разом з цим відпадає потреба у вільних общинниках-селянах.
Однак позиції Генріха 1 важко назвати міцними. Пле-мінні герцоги визнавали його королівський титул у обмін на невтручання у внутрішні справи їх володінь. Спроба си-на і спадкоємця Генріха І короля Оттона І (936-973) обме-жити самостійність герцогств викликала їх повстання. Для зміцнення свого авторитету і створення дієвого адміністра-тивного апарату королівська влада шукає союзу з церквою. Оттон І та його син Оттон II щедро роздають землю єпис-копам і монастирям. Ці земельні надання церкві супрово-джувалися передачею їй широких політичних прав над усім населенням цих земель. Церква перетворилася на великого феодала-і му ніста. На території церковного імунітетного округу заборонявся будь-який суд, крім церковного. Цер-ковні установи отримали право вищої юрисдикції над за-лежним населенням.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Утворення Німецької імперії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок