Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Питання держави і права в документах першого великого збору організацій українських націоналістів

Питання держави і права в документах першого великого збору організацій українських націоналістів

Назва:
Питання держави і права в документах першого великого збору організацій українських націоналістів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,97 KB
Завантажень:
231
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Питання держави і права в документах першого великого збору організацій українських націоналістів


З 28 січня до 3 лютого 1929 року в столиці Австрії, у Відні, відбувся Перший Конгрес Українських Націоналістів, яка була створена Організація Українських Націоналістів (ОУН ). На якому своїм основним завданням ОУН поставила “боротися і добитися віднови Самостійної Соборної Української Національної Держави на всіх просторах життя українського народу”.
Цей факт засвідчив, по-перше, появу на політичній арені організованого українського націоналізму; по-друге, було створено організаційну структуру, визначено мету її діяльності та методи досягнення цієї мети.
На Конгресі були прийняті такі документи:
1) Відозва “Від Конгресу Українських Націоналістів”;
2) Постанови Великого Збору Організації Українських Націоналістів;
3) Устрій Організації Українських Націоналістів.
Вивчаючи проблему, важливо проаналізувати відозву “Від Конгресу Українських Націоналістів” та “Постанову Великого Збору Організації Українських Націоналістів”, в яких розглядаються чи ставляться на теоретичному рівні окремі питання держави і права.
Питання утворення держави та реалізації прав української нації, тобто “... відновлення, впорядкування, оборону та поширення Незалежної Соборної Української Національної Держави” [1, с.1] розумілось як реалізація права української нації на самовизначення шляхом здійснення “національної революції”. У своєму завершальному виступі після закінчення Конгресу Є. Коновалець наголосив: “Як учить нас досвід цілих українських поколінь, можемо цього досягнути тільки революційними, ніколи не еволюційними, шляхами” [1, с.1].
Відновлення Незалежної Соборної Української Національної Держави передбачало реалізацію й інших прав української нації:
права на економічну незалежність: “Українська Держава буде змагати до осягнення господарської самовистачальности нації”;
права на політичну незалежність, яке передбачало “повне усунен-ня всіх окупантів з українських земель” та “осягнення меж, що охоплю-ватимуть всі українські етнографічні терени” [3, с.7].
Процес відновлення Української Держави поділяли на кілька етапів державного будівництва: “національного визволення, державного закріплення та розвитку” [3, с.6]. З урахуванням цього ми вважаємо, що для кожного етапу становлення держави існували різні методи досягнення мети та форми держави.
На першому етапі, тобто на етапі “національного визволення”, “лише національна диктатура, витворена в ході національної революції, зможе забезпечити внутрішню силу української нації та найбільшу її відпорність назовні” [3, с.6].
Формою державного правління можна вважати парламентсько-президентську республіку з огляду на те, що, по-перше, голова держави обирався представницьким органом, по-друге, голова держави формував виконавчу владу. Щодо державного устрою, то Українська Держава передбачалась унітарною – соборною в межах української етнографічної території.
У Постановах Великого Збору ОУН визначалась система органів держави:
1) голова держави;
2) законодавчий орган влади;
3) виконавчі органи влади;
4) судові органи.
Питання формування законодавчих органів влади в Українській Державі поставили після завершення першого етапу державного будівництва – “національного визволення”, на якому тимчасовою формою державної влади передбачалась “національна диктатура”: “... лиш після відновлення державності настане доба її внутрішнього підпорядкування та переходу до етапу монолітного державного тіла” [3, с.6]. У цей період завданням голови держави буде “створення найвищих законодавчих органів на засаді представництва всіх організованих суспільних верств” [3, с.6].
Голова держави повинен обиратись представницьким органом у складі представників з різних суспільних верств, виконавча влада формується головою держави і підзвітна “перед ним та найвищим законодавчим тілом” [3, с.6].
Передбачалось, що “основою адміністративного устрою Української Держави буде місцеве самоврядування” [3, с.6] у формі представницьких органів на місцях та відповідних виконавчих органів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Питання держави і права в документах першого великого збору організацій українських націоналістів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок