Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Проблеми криміналістики на сучасному етапі розвитку

Проблеми криміналістики на сучасному етапі розвитку

Назва:
Проблеми криміналістики на сучасному етапі розвитку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,74 KB
Завантажень:
142
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Р Е Ф Е Р А Т
на тему:
“Проблеми криміналістики на сучасному етапі розвитку”
1. Спірні питання криміналістичної характеристики злочинів.
Безуспішний стан боротьби із злочинністю в країні на сучасному етапі ставить перед криміналістикою нові задачі. На перше місце виходять задачі в області вдосконалення методів розслідування злочинів, оскільки саме в області вказаній методики найбільш помітно певне відставання в методичних розробках від запитів практики. Відповідно, вимагають подальшого розвитку теоретичні проблеми методичного характеру і особливо пов'язані із загальною теорією криміналістики як основоположним елементом науки криміналістики. Одному з таких вимагаючих подальших наукових досліджень теоретичних проблем, яка має не тільки істотне методичне, але і загальнотеоретичне значення, є криміналістична характеристика злочинів. Хоча ця наукова категорія міцно увійшла до понятійного апарату криміналістики і в даний час фактично жодна робота по методиці розслідування не обходиться без розкриття криміналістичної характеристики відповідного виду злочину, необхідність її існування, як і чотирнадцять років назад, знов стала ставитись під сумнів.
Думка Р.С. Белкіна є спірною. Безперечно, є певні проблеми, пов'язані з вказаною характеристикою. Проблемними перш за все є наступні питання: визначення поняття криміналістичної характеристики, розмежування між криміналістичною характеристикою і кримінально-правовим і кримінологічним поняттями злочину, а також співвідношення кримхарактеристики і предмета доведення; з'ясування її місця в системі криміналістики.
Відсутність єдиного поняття криміналістичної характеристики не є її недоліком. Власне кажучи, в криміналістиці існує не так багато загальновизнаних визначень, у тому числі і по мотиву самого предмета науки до цих пір йдуть жваві дискусії але ніхто не сперечається за право криміналістики на існування. Головне в нашому випадку - вірно визначити підхід до поняття і вибрати напрями його розвитку.
Зараз існують наступні основні визначення криміналістичної характеристики:
1) інформаційна модель типових ознак певного вигляду (групи) злочинів;
2) ідеальна модель типових зв'язків і джерел доказової інформації;
3) модель події вірогідності;
4) система даних (відомостей) про злочин, сприяючих розкриттю і розслідуванню;
5) система особливостей видів злочинів, що мають значення для розслідування;
6) модельна система криміналістично значущих відомостей описово-статистичного характеру взаємозв'язаних тим або іншим чином ознаками виду, різновиду і групи злочинів.
Представляється можливим використати в цілях поточного дослідження останнє визначення, яке найбільш повно відповідаюче вимогам системного підходу.
Положення про відсутність чіткого розмежування між криміналістичною, кримінально-правовою і кримінологічною характеристиками злочину не має під собою твердої основи. У вказаних характеристиках можуть використовуватися одні і ті ж елементи (предмет посягання, спосіб вчинення злочину, особа злочинця і жертви і т.д.), але в різних цілях. Криміналістична характеристика підлегла тільки задачам розслідування і розкриття злочинів, тому вказані елементи несуть в ній специфічне навантаження, тоді як кримінально-правова характеристика призначена для правильної юридичної кваліфікації суспільно небезпечного діяння, а кримінологічна - з'ясуванню і усуненню обставин, сприяючих здійсненню злочинів.
Інакше кажучи, вищезгадані елементи в криміналістичній характеристиці набувають особливе, криміналістичне значення і призначені для вдосконалення методик розслідування і оптимізації всього розслідування в цілому.
Співвідношення криміналістичної характеристики і предмета доведення одна з невирішених до кінця теоретичних проблем. Позиції різних дослідників з цього питання також розходяться. Одні автори вважають, що всі елементи предмета доведення входять в структуру криміналістичної характеристики, а інші наполягають на тому, що обидві ці категорії входять в зміст приватної методики.
Представляється, що предмет доведення і криміналістична характеристика - різнорівневі поняття, не пов'язані прямо однозначним зв'язком.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Проблеми криміналістики на сучасному етапі розвитку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок