Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Злочини проти екологічної безпеки

Злочини проти екологічної безпеки

Назва:
Злочини проти екологічної безпеки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,44 KB
Завантажень:
419
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
 
Злочини проти екологічної безпеки


Порушення правил екологічної безпеки. (ст. 236) Об'єктивна сторона цього злочину проявляється в порушенні (дії або бездіяльності) порядку проведення екологічної експертизи, правил екологічної безпеки під час проектування, розміщення, будівництва реконструкції, введення в експлуатацію, експлуатації та ліквідації підприємств, споруд, пересувних засобів та інших об'єктів. Правила проведення такої експертизи встановлені в постанові Кабінету Мі-ністрів України від 27 липня 1995 р.
Ознакою об'єктивної сторони злочину є наявність наслідків — загибелі людей, екологічного забруднення значних територій або ін-ших тяжких наслідків.
Загибель людей — це смерть хоча б однієї людини. Екологічне забруднення значних територій може бути пов'язане із забрудненням землі, водних ресурсів, атмосферного повітря або продуктів харчування в цьому регіоні, радіоактивними, хімічними та іншими речовинами, що створюють реальну загрозу життю і здо-ров'ю людей.11 [13] Кримінальне право (особл. частина) За ред. Бажанова М.І. – К.Х. Юрінком Інтер-право 2001. С.215 [13]
Інші тяжкі наслідки — це заподіяння шкоди здоров'ю людей або інший збиток, наприклад, зруйнування або пошкодження заповід-них територій.
Суб'єктивна сторона цього злочину характеризується склад-ною (подвійною) формою вини: щодо дії (бездіяльності) — умисел або необережність, щодо наслідків — тільки необережність.
Суб'єкт злочину — службова особа, відповідальна за проведен-ня екологічної експертизи, а так само за порушення вказаних пра-вил проектування, будівництва, експлуатації підприємств, споруд та інших об'єктів.
Невжиття заходів щодо ліквідації наслідків екологічного забруднення (ст. 237). Об'єктивна сторона цього злочину прояв-ляється в ухиленні від проведення або неналежному проведенні на території, що зазнала забруднення небезпечними речовинами або випромінюванням, дезактиваційних чи інших відновлювальних за-ходів щодо ліквідації або усунення наслідків екологічного забруд-нення.
Під ухиленням тут слід розуміти бездіяльність, тобто пряме невиконання особою дій, необхідних для ліквідації або усунення екологічного забруднення. Неналежне проведення необхідних дій для ліквідації або усунення наслідків екологічного забруднення на певній території означає, що особа, хоч і діє в межах своїх службо-вих обов'язків, але виконує їх неналежним чином, тобто всупереч правилам та інтересам роботи.
Об'єктивна сторона цього злочину передбачає наслідки у ви-гляді загибелі людей або інші тяжкі наслідки.
Інші тяжкі наслідки — це істотне погіршення довкілля або стану рослинного і тваринного світу на визначеній забрудненій те-риторії, захворювання або масова загибель тварин, птахів, рибних запасів тощо.
Суб'єктивна сторона злочину така сама, як і за ст. 236.
Суб'єкт злочину — службова особа, на яку покладені обов'язки щодо ліквідації та усунення екологічного забруднення.
Приховування або перекручення відомостей про еколо-гічний стан або захворюваність населення (ст. 238). Предме-том цього злочину виступають відомості про стан захворюваності населення; екологічний, в тому числі радіаційний, стан.
Збирання і обробка цих відомостей покладена на екологічну ін-спекцію Міністерства екології та природних ресурсів України. 11 19 Офіційний вісник України. – 2000. - № 22. – С. 890 19
Об'єктивна сторона злочину полягає в приховуванні або умис-ному перекрученні службовою особою відомостей про екологічний, в тому числі радіаційний, стан у районах з підвищеною екологічною небезпекою, а також про стан захворюваності населення. Перекручення — це повідомлення в офіційних документах завідомо недостовірних відомостей такого характеру. Відомості ці стосуються екологічного, в тому числі радіаційного, стану, який пов'язаний із забрудненням земель, водних ресурсів, атмосферного повітря, харчових продуктів і продовольчої сировини і такий, що негативно впливає на здоров'я людей, рослинний та тваринний світ, а також стану захво-рюваності населення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Злочини проти екологічної безпеки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок