Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Страхування відповідальності

Страхування відповідальності

Назва:
Страхування відповідальності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,76 KB
Завантажень:
504
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Страхування відповідальності
Вступ.
В наш час на українському ринку велика частка неякісної продукції. Високий відсоток порушень якості порозумівається великою зношеністю основних фондів вітчизняних виробників, невисокою купівельною спроможністю населення і, як наслідок, імпортом товарів країн третього світу і знижених у ціні товарів з розвитих країн, а також великою кількістю підробленої продукції. Крім шкоди, заподіюваного життя і здоров'ю споживачів, матеріальний збиток від різних подій, викликаний використанням неякісної продукції, завдає великої шкоди українській економіці. Дана ситуація вимагає коректування системи керування якістю.
У розвинутих країнах велику роль у системі керування якістю грає страхування відповідальності товаровиробника, продавця за якість продукції, послуг. Так з 1992 р. у ЄЕС введене обов'язкове страхування відповідальності за якість для продуктів харчування і медичних препаратів. Спеціальною директивою ЄЕС від 01.07.94 р. наявність страхового поліса відповідальності за якість продукції, робіт і послуг була введена як обов'язкова умова допуску виробників не з країн — членів ЄЕС на ринок Євросоюзу. Для багатьох країн, що розвиваються, страхування якості послужило гарним стимулом росту товарообігу. Наприклад, у Туреччині на сьогоднішній день усі промислові підприємства зобов'язані страхувати свою відповідальність за якість продукції, і це з'явилося однієї з причин досить високого зросту конкурентноздатності її товарів і розширення їхніх ринків збуту.
В Україні страхування відповідальності за якість тільки починає своє становлення, але інтерес до даного виду спостерігається значний.


1. Необхідність, зміст та структура страхування відповідальності.
Страхування відповідальності — галузь страхування, в якій об'єктом страху-вання виступає відповідальність перед третіми юридичними або фізичними особа-ми, котрі можуть понести збитки внаслідок будь-якої дії чи внаслідок бездіяльності страхувальника.
Необхідність запровадження такого об'єкта в страховій справі зумовлена тим, що особа, яка завдала збитків іншим осо-бам, за законом або за рішенням суду по-винна відшкодувати їх. У зв'язку з тим, що вони в сучасних умовах можуть бути досить значними (винуватцю цих збитків не вис-тачить і життя, щоб "відробити" їх відшко-дування) та з метою захисту інтересів тих, хто постраждав (третіх осіб) і вводиться стра-хування відповідальності. Законодавці не в змозі вводити обов'язкове страхування в усіх випадках, завдаючи тим самим збитків іншим особам. Тому введення обов'язково-го страхування відповідальності обмежуєть-ся лише випадками з екстремально високи-ми збитками. Інші ж випадки підлягають страхуванню на добровільних засадах. Але для того, щоб страхування відповідальності можна було реалізувати, необхідні зацікав-леність з боку суспільства та бажання стра-ховика, здатного взяти на себе відповідаль-ність за відшкодування збитків.
Отже, страхування відповідальності пе-редбачає можливість завдання шкоди як здоров'ю, так і майну третіх осіб, яким за законом або за рішенням суду роблять відповідні виплати, що тією чи іншою мірою компенсують збитки.
Договір страхування відповідальності, укладений страхувальником і страховою компанією, захищає насамперед інтереси страхувальника вір, фінансових витрат, які можуть бути покладені на нього законом або судом у зв'язку з причиненими ним збитками третій особі. Отже, страхування відповідальності як явище і як послуга стра-хового ринку виникло передовсім з метою захисту інтересів потенційних спричинювачів збитків.
Страхування відповідальності можна представити такою структурою:—
страхування відповідальності влас-ників транспортних засобів;
- страхування професійної відповідаль-ності;
- страхування відповідальності підприє-мця;
- страхування відповідальності інвестора;
- страхування кредитів;
- страхування депозитів тощо.


2. Взаємовідносини сторін у страхуванні відповідальності.
Специфічним об'єктом страхування є відповідальність, під яким розуміється відповідальність перед третіми (юри-дичними або фізичними) особами, яким може бути завдано матеріального збитку чи іншої шкоди внаслідок деяких дій (бездіяльності) страхувальника.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Страхування відповідальності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок