Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Шляхи вирішення нагальних проблем у кредитно-фінансовій та банківській сферах держави 

Шляхи вирішення нагальних проблем у кредитно-фінансовій та банківській сферах держави 

Назва:
Шляхи вирішення нагальних проблем у кредитно-фінансовій та банківській сферах держави 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,37 KB
Завантажень:
469
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
 
Реферат
на тему:
Шляхи вирішення нагальних проблем у кредитно-фінансовій та банківській сферах держави 


Аналіз статистичних даних, що характеризують стан боротьби із злочинністю у сфері економіки, інших матеріалів свідчить про інтен-сивне зростання економічних злочинів.
До факторів, що у першу чергу впливають на поширення злочинності у сфері економіки, слід віднести законодавчу неврегульованість питань про власність, недостатній контроль з боку держа-ви за станом законності походження капіталу, який використовується в ході приватизації, розбалансованість фінансово-кредитної системи, недоско-налість системи оподаткування та ін. Найбільш криміногенними за-лишаються сфери відносин у банківській, кредитно-фінансовій систе-мах, зовнішньоекономічній діяльності, процесі приватизації та енергозабезпеченя.
Об'єктами злочинних посягань все більше стають кредитні кошти юридичних і фізичних осіб, товарно-матеріальні цінності, енергоносії, сировина, метали, продукція хімічної промисловості, промислові това-ри, сільськогосподарська продукція. Протягом останніх п'яти років за-гальна кількість виявлених у сфері економіки злочинів збільшилась на 65,5% (з 36,8 тис. у 1992 р. до 61,0 тис. - у 1996 р.), в т.ч. розкрадань на 40,0% (8996 – 12 ), з них у великих та особ-ливо великих - у 3,1 рази (1898 - 5803), незаконної торговельної діяль-ності - у 11,6 рази (451 - 5248), хабарництва на 92,8% (988 -1905). Особливо інтенсивне зростання кількості виявлених злочинів у сфері економіки (+18,4% щорічно) спостерігалося у 1993-1995 рр. У 1996 році показник кількості виявлених злочинів зали-шився майже на рівні попереднього року. Ці фактори відображають певні тенденції щодо зростання злочинних посягань економічного ха-рактеру.
Останнім часом відчутно зросла кількість шахрайств, що вчиняється з фінансовими ресурсами. Якщо у 1995 році їх було виявлено 517, то у 1996 р. -1167, а за 6 місяців 1997 р. - 1099. У минулому році виявлено понад 4,6 тис. злочинів у паливно-енергетичному комплексі, 3,9 тис. - у фінансово-кредитній системі та банківських установах, 859 злочинів, пов'язаних із зовнішньоекономічною діяльністю, 880 - з процесом при-ватизації.
За даними Національного банку України, поза контролем банків знаходиться в обігу 4,8 млрд грн., що складає майже половину грошової маси.
Якщо на ці явища своєчасно не вплинути ефективними законодав-чими, правоохоронними та іншими діями, то вони можуть набути стійкої тенденції до загострення.
В умовах реформування економіки найбільш загрозливою у криміногенному аспекті є ситуація, що склалася у кредитно-банківській сфері, де останнім часом зросла кількість протиправних дій, які призводять до вилучення значних коштів і їх привласнення злочинними елементами. Якщо в 1995 році у цій сфері було викрито 362 злочини, з яких 92 - вчинено організованими злочинними групами, то в 1996 році відповідно 533, з яких 250 вчинено організованими злочинними групами. Банківська система стала центральною ланкою у технологічному лан-цюгу по "відмиванню" капіталів, здобутих злочинним шляхом, а також основним виконавцем випуску у безготівковий обіг фіктивно утворених грошових коштів. Деякі комерційні банки використовуються злочинця-ми для протиправного "перекачування" державних коштів на розрахун-кові рахунки підставних фірм, або на особові рахунки окремих грома-дян.
Організованими злочинними угрупованнями через фіктивно ство-рені комерційні структури з використанням банківських рахунків за межі держави в минулому році перераховано чверть мільярда гривень, а в по-точному - понад 40 млн. грн. Відтоку грошових коштів за кордон значною мірою сприяє відсутність відповідного закону по боротьбі з відмиванням гро-шових коштів.
За даними НБУ, сума грошей, вивезених за межі України тільки протягом 1991-1993 рр., становить 8 млрд дол. США.
Аналіз матеріалів, надісланих до Координаційного комітету по бо-ротьбі з корупцією і організованою злочинністю при Президентові України, свідчить, що лібералізація валютного ринку у 1994 році, розширення мережі кореспондентських відносин українських банків із за-рубіжними банківськими установами та включення до системи електрон-них міжбанківських міжнародних розрахунків були використані ор-ганізованими злочинними угрупованнями для налагодження функціо-нування стійких каналів незаконного переміщення за кордон валютних коштів через систему Лоро - рахунків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Шляхи вирішення нагальних проблем у кредитно-фінансовій та банківській сферах держави 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок