Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Гроші як матеріально виражені речі і як об’єкти цивільного права

Гроші як матеріально виражені речі і як об’єкти цивільного права

Назва:
Гроші як матеріально виражені речі і як об’єкти цивільного права
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,31 KB
Завантажень:
273
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Гроші як матеріально виражені речі і як об’єкти цивільного права
До кола об’єктів правовідносин звичайно відносяться матеріально виражені речі, в тому числі гроші. Сукон омічні відносини не можна уявити без використання грошей. За своєю суттю гроші є багато функціональною економічно категорією.
Головна особливість грошей як об’єкта цивільних права полягає у тому, що вони, будучи загальним еквівалентом, можуть замінити собою майже будь-який об’єкт майнових відносин, що мають оплатний характер. Гроші, як цінні папери визначаються окремим різновидом речей, причому різновидом родових, замінних речей. Загибель грошових знаків у боржника не звільняє його від обов’язку сплатити кредиторові відновну грошову суму. Гроші не можуть бути витребувані від добросовісного набувача, навіть якщо вони були вкрадені у власника чи загублені ним.
Існують дві концепції про походження грошей: раціоналістична та еволюційна. Перша пояснює походження грошей п-вочинами між людьми, які переконалися в тому, що для переміщення вартостей у міновому обігу необхідні спеціальні інструменти.
Еволюційна концепція вираховується у виникненні та розвитку грошей, тобто це тривалий еволюційний процес, зумовлений стихійним розвитком товарного виробництва та обміну.
Еволюційний крок грошей від товарних до електронних, зумовлений розвитком економічних і соціальних відносин, а також роллю держави в утворенні їх раціонального фактора [3; 154].
Сучасні гроші виконують ряд таких функцій.
1. Гроші служать засобом обігу, тобто учасники ринку приймають їх в оплату.
Люди можуть продавати свій товар, надавати послуги за гроші і використовувати ці гроші для купівлі товарів і послуг на далі. Внаслідок цього процесу гроші сприяють розподілу праці. Розподіл праці є істотним важливий для ефективності економіки, він дає можливість людям велику частину товарів купувати, а не робити самостійно. Потім вони можуть обмінювати гроші на товари зроблені працею інших людей. В міру зростання обсягів торгівлі гроші відіграють дедалі більш значну роль в економіці.
Отже, будучи засобом обігу, гроші є важливим чинником сучасної економіки.
2. Гроші як одиниця рахунку – це засіб визначення відносної вартості товарів і послуг. Як одиницю рахунку можна використовувати грошову одиницю для виміру вартості даних товарів і послуг щодо інших товарів і послуг. Наприклад, гривня є грошовою одиницею України.
Одиниця рахунку – це масштаб, що дає змогу людям легко порівнювати відносні вартості товарів і послуг. Будь-який грошовий знак, незалежно від того, чи має він законну платіжну силу чи ні, визначається за такою ознакою: в якому числовому відношенні він перебуває до визначеної рахункової одиниці. Фізичні і ціннісні властивості грошового знака, оскільки вони не виражаються у вигляді числового співвідношення цього знака до визначеної рахункової одиниці, самі по собі не беруть до уваги при виробництві і прийманні платежів.
3. Гроші як засіб утворення скарбів, тобто золото і срібло вилучалося з обігу та зберігалося у скарбницях у декапіталістичних формаціях. В умовах металевого грошового обігу та обміну банкнот на золото центральні емісійні банки були зобов’язані мати заощадження золота у вигляді резервів внутрішнього грошового обігу, обміну банкнот на золото та резерву міжнародних платежів. Золотий запас України складається з золота у злитках, є державною Власністю і становить частину державних золотовалютних резервів України.
4. Гроші можна використовувати як засіб платежі для встановлення суми платежу, який буде здійснено в певний момент у майбутньому, що дає можливість нараховувати відсотки за грошовими зобов’язаннями. Ст. 192 ЦК України встановлює, що законним платіжним засобом, обов’язковим до приймання за номінальною вартістю на всій території України є грошова одиниця України – гривня.
5. Функція світових грошей забезпечує рух вартості в міжнародному економічному обігу і реалізацію взаємовідносин між країнами.
Довіра до грошей учасників економічних відносин базується на стабільності їх вартості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Гроші як матеріально виражені речі і як об’єкти цивільного права

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок