Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Наркокорупція як невід’ємна складова системи наркобізнесу в Україні 

Наркокорупція як невід’ємна складова системи наркобізнесу в Україні 

Назва:
Наркокорупція як невід’ємна складова системи наркобізнесу в Україні 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,52 KB
Завантажень:
206
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат
на тему:
Наркокорупція як невід’ємна складова системи наркобізнесу в Україні 


Проблема розгляду наркокорупції є дещо новою для кола проблемних питань, пов’язаних з протидією наркобізнесу саме в Україні. Але реально розгляд даного прояву наркобізнесу, точніше, сегменту забезпечення його життєздатності та безумовної складової, на наш погляд, відверто відстає від реальної наркоситуації в країні та є дещо запізнілим, але в жодному разі зазначене не позбавляє його актуальності, тому що організована злочинна наркодіяльність базується та розвивається у колі заборонених кримінальним законом діянь, використовуючи та викуповуючи частину права на реалізацію цієї заборони на свою користь у суб’єктів здійснення протидії. Але, як вірно зазначає М.І. Мельник, розв’язання проблем ефективної протидії корупції пов’язане з правильним і глибоким розумінням її як соціального явища [1, с. 10].
Як справедливо вважає Л.М. Тимофєєв, закон виконують люди, індивіди, й до тих пір, доки правами розпоряджатимуться люди, які оцінюють їх нижче за тих, хто залишився без цих прав, вірогідність корупції залишатиметься досить високою. На думку цього самого російського дослідника, кожен з виконавців закону завжди має деяку можливість розпоряджатися цим законом у своїх приватних інтересах, в чому саме і полягає економіко-правовий зміст корупції [2, с. 59 – 60], наприклад, чиновник свідомо приймає рішення, вигідні для конкретних учасників організованого наркобізнесу – лобіювання антинаркотичного законодавства; митник сприяє перевезенню партії наркотиків; працівник правоохоронного органу відпускає за хабар, а суддя припиняє судовий розгляд кримінальної справи стосовно наркоторговця.
Дехто з вітчизняних фахівців навіть обходить розгляд даного аспекту – посилаючись на те, що в Україні на сьогодні відсутня наркомафія як чітка налагоджена й стала система корупційних зв’язків між наркоугрупованнями та представниками органів державної влади і управління [3, с. 238]. З огляду на зазначене, дана спроба антикорупційного виміру протидії може представитися за передчасне, або гірше того, за приховане намагання відвести діяльність з протидії поширенню наркобізнесу та наркоманіям зовсім в інший бік – боротьби з корупційною складовою наркобізнесу. Але це є абсолютною помилкою, як буде показано пізніше, тому що наркобізнесу потребується опора на інститут легальної влади [2, с. 60], на охоронювані державою суспільні відносини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, а ще ліпше – правоохоронців, які зобов’язані здійснювати контроль за реалізацією заборони на виробництво, розподіл і торгівлю наркотиками. Корупція розглядається лише на прикладах, хоча існують й інші твердження спеціалістів, Європарламенту – до його складу введено декілька кандидатів, політична платформа яких базується на ідеї легалізації наркотиків – так звана політична корупція; США – запроваджена колумбійськими наркокартелями корупція вразила Багами та Сполучені Штати Америки, які ще 30 років тому були захищені від цієї проблеми; Латинської Америки – “касетний” скандал про зв’язок Калійського картеля з рядом політичних діячів, вклади наркобізнесу на проведення президентських виборів 1994 р., що склали від 3 до 6 млн. дол. США [4], Росії – фахівці вважають, що значна кількість міліцейських чинів та інших посадових осіб перебуває на утриманні у наркомафії [5], Іспанії – виявлення низки корупційних діянь при спробі ввозу 11 т кокаїну в 1999 р. [3, c. 39]; Пакистану – коли через пособництво державного апарату наркобізнес отримав суверенітет над регіонами країни [3, с. 49], обумовлюючи лише сумнозвісний приклад нарколобі, коли на початку 2002 р. під час проведення передвиборчої кампанії кандидат в депутати М. Гуцул закликав легалізувати марихуану, з огляду на ефективність такого заходу у запобіганні важким формам наркоманії та обкладання його податком [3].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Наркокорупція як невід’ємна складова системи наркобізнесу в Україні 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок