Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Організована злочинність та її вплив на стан наркоманії і наркобізнесу в Україні

Організована злочинність та її вплив на стан наркоманії і наркобізнесу в Україні

Назва:
Організована злочинність та її вплив на стан наркоманії і наркобізнесу в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,23 KB
Завантажень:
220
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Організована злочинність та її вплив на стан наркоманії
і наркобізнесу в Україні
Сьогодні не є секретом, що вживання наркотичних речовин отруює і губить наших співвітчизників, спотворює їх свідомість, спустошує душі та позбавляє життя.
Особливо небезпечним є та обставина, що до наркотичної залежності втягується молодь, яка навчається, працює, проходить службу в армії або є безробітною. Сьогодні не існує такої суспільної групи, яка б не була уражена наркотичним божевіллям, співпричетною до супроводжуючих його негативних явищ, у тому числі кримінального характеру [1].
Наша країна зіткнулася з проблемою незаконного обігу наркотиків і відчула її гостроту тільки останніми роками завдяки транзиту наркотичних речовин та дій наркоділків на своїй території. У світі до цього часу вживання наркотиків досягло таких масштабів, що почало становити загрозу для існування людства, у зв’язку з чим Організація Об’єднаних Націй 1991 — 2000 роки оголосила Десятиліттям боротьби зі зловживанням наркотиків та покликала світове співтовариство до рішучої, конструктивної боротьби з цим соціальним лихом.
Матеріали дослідження, проведені співробітниками МНДЦ у  р., показали, що наркоманія претендує на повну і беззастережну владу не тільки над особистістю, але й над суспільством. Встановлено, що саме наркотики надають капітал і владу тим, хто контролює їх виробництво і продаж, а не тільки владу над жертвами наркоманії, але разом із грошима і владу над усім суспільством в цілому. Мільярдні доходи наркобізнесу отримують саме завдяки виробництву, постачанню та вживанню наркотичного дурману.
Як свідчить практика роботи правоохоронних органів, злочинні формування досягли особливого успіху в наркобізнесі, оскільки ринок наркотиків найбільш прибутковий з усіх можливих сфер бізнесу.
Сьогодні як ніколи для країни, так і для її населення існує небезпека глобального втягнення України до сфери наркобізнесу, завдяки тому, що наркоділки використовують нашу державу не тільки як транзитну територію, але і як ринок збуту наркотиків, попит на які з кожним роком зростає.
Встановлено також, що наша країна стає об’єктом експансії міжнародного наркобізнесу, що пояснюється такими факторами:
геополітичним положенням України, що виконує функцію “мосту” між Азією і Західною Європою;
недосконалістю українського законодавства в галузі контролю над наркотиками;
складностями в організації митного і прикордонного контролю на ново утвопрених кордонах;
тривалою економічною кризою і пов’язаним з нею зниженням рівня життя населення;
недостатньо ефективною протидією правоохоронних органів наркобізнесу.
Дані роботи практичних підрозділів свідчать про помітну активізацію злочинних угруповань, що спеціалізуються на незаконному обігу наркотиків, як з країн ближнього і далекого зарубіжжя, так і власне українських.
Матеріали слідчої та судової практики фіксують конкретні кроки представників українських злочинних угруповань, які на 90спрямовано на встановлення контактів із зарубіжними наркоділками [2].
Це підтверджують дані МВС України, які свідчать про те, що число злочинів, пов’язаних з наркотичними і сильнодіючими речовинами, за останні п’ять років зросло з   до 45 , тобто — на 19,5серед яких 67припадає на такі, що мають ознаки організованих. Про поширеність злочинів, пов’язаних з наркотиками, свідчать узагальнені дані за десять років, що наведено у табл. 1.
Таблиця 1
Узагальнення матеріалів уможливлює констатацію того факту, що щорічно наркоманами та особами, які знаходилися у стані наркотичного збудження, здійснюється понад 14 тис. інших злочинів: вбивств, розбійних нападів, грабежів, крадіжок державного та особистого майна тощо]. Це пояснюється специфічністю зазначеного контингенту. Заради здобуття чергової дози наркотиків вони здатні вчинити будь-які злочини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Організована злочинність та її вплив на стан наркоманії і наркобізнесу в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок