Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Кримінальна відповідальність за хуліганство

Кримінальна відповідальність за хуліганство

Назва:
Кримінальна відповідальність за хуліганство
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,99 KB
Завантажень:
479
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
"Кримінальна відповідальність за хуліганство"


Зміст
Вступ
§ 1. Поняття та кваліфікуючі ознаки хуліганства
1.1. об’єкт хуліганства
1.2. об’єктивна сторона хуліганства
1.3. суб’єкт та суб’єктивна сторона хуліганства
§ 2. Відмежування хуліганства від суміжних злочинів (судова практика у справах про хуліганство)
Висновки
Література


вступ
Подальший розвиток демократизації суспільства, зміцнення правової основи держави і суспільного життя, передбачає всеохоплюючу охорону політичних, майнових, та інших особистих прав і свобод людини. Така охорона повинна здійснюватися на основі законності та правопорядку.
Конституція України закріплює основні права, свободи і обов’язки громадян, встановлює ефективну систему гарантій їх здійснення. Норми Основного Закону, забезпечують недоторканість особи, її житла, таємницю особистого життя, її листування, телефонних розмов і т. п. В ст. 3 Конституції України сказано, що людина , її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Будь-яке порушення прав і свобод громадян України є недопустиме, в разі порушення прав і свобод людини, громадянин має право звертатися до суду для захисту своїх прав.
Кожний громадянин повинен дотримуватися закону, виконувати свої обов’язки як перед суспільством так і перед державою, поважати права і законні інтереси інших людей. Найбільш тяжкі порушення закону є злочинами - суспільно небезпечними діяннями, відповідальність за які передбачена Кримінальним кодексом України.
Серед злочинів особливе місце займають посягання, направлені проти особистості, тобто життя, здоров’я, свободи і гідності людини. Кримінально-правова охорона цих невід’ємних прав людини від злочинних посягань регулюється в спеціальній главі Особливої частини КК України - в главі III “Злочини проти життя, здоров’я, свободи і гідності особи”.
В даній роботі, проаналізовано тільки один вид злочинів спрямованих проти особи, це злочини проти волі особи, об’єктом яких є особиста свобода людини. А також аналіз, їх основних видів: незаконне позбавлення волі, захоплення заложників та незаконне поміщення в психіатричну лікарню. Основною метою роботи є дослідження всіх питань повязаних із злочинами проти волі особи, їх види та кримінально-правова характеристика


Розділ 1. Поняття та ознаки хуліганства
Хуліганство порушує спокійні умови роботи, побуту і відпочинку людей, у більшості випадків пов'язане із запо-діянням шкоди особі, пошкодженням майна. На ґрунті хуліганства нерідко вчиняються більш тяжкі злочини. Це обумовлює високий ступінь суспільної небезпечності хулі-ганства
Частина 1 ст. 296 КК України Кримінальний кодекс України від 05-04-2001 року. – К., 2001. дає визначення хуліганству, як грубому порушенню громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом.
1.1. Об'єктом хуліганства є громадський порядок у тій його частині, яка забезпечує спокійні умови суспільне корисної діяльності, побуту та відпочинку людей (громадський спокій), об'єктом особливо злісного хуліганства є також здоров'я людини, яке зазнає шкоди чи ставиться в небез-пеку заподіяння шкоди в усіх випадках використання хулі-ганом зброї, ножів або інших предметів, спеціально присто-сованих для нанесення тілесних ушкоджень.
Об'єктом хуліганства є громадський порядок, що включає комплекс суспільних відносин, які забезпечують спокійні умови життя людей у різних сферах суспільне корисної діяльності, мораль-ність, нормальний відпочинок і дотримання правил поведінки в сус-пільному житті й у побуті. Це основний безпосередній об'єкт хулі-ганства. Як додаткові об'єкти часто виступають особистість, здо-ров'я, навколишнє середовище, власність
1.2. З об'єктивної сторони хуліганство являє собою суспільне не-безпечну дію, що грубо порушує громадський порядок Діями, що грубо порушують громадський порядок, новий закон визнає тільки ті, що відрізняються особливою зухвалістю або винятковим циніз-мом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Кримінальна відповідальність за хуліганство

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок