Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЖИТЛОМ ПРАЦІВНИКІВ ОРГАНІВ ВНУТРІШНІХ СПРАВ: ПРАВОВІ ПРОБЛЕМИ ТА МОЖЛИВІ ШЛЯХИ ЇХ ВИРІШЕННЯ

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЖИТЛОМ ПРАЦІВНИКІВ ОРГАНІВ ВНУТРІШНІХ СПРАВ: ПРАВОВІ ПРОБЛЕМИ ТА МОЖЛИВІ ШЛЯХИ ЇХ ВИРІШЕННЯ

Назва:
ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЖИТЛОМ ПРАЦІВНИКІВ ОРГАНІВ ВНУТРІШНІХ СПРАВ: ПРАВОВІ ПРОБЛЕМИ ТА МОЖЛИВІ ШЛЯХИ ЇХ ВИРІШЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,22 KB
Завантажень:
436
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
УДК 342.9
О.П. РЯБЧЕНКО
ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЖИТЛОМ ПРАЦІВНИКІВ ОРГАНІВ ВНУТРІШНІХ СПРАВ: ПРАВОВІ ПРОБЛЕМИ ТА МОЖЛИВІ ШЛЯХИ ЇХ ВИРІШЕННЯ
Досліджено питання вдосконалення правових механізмів забезпечення працівників органів внутрішніх справ житлом.
The questions connected to the improvement of legal mechanisms of the Maintenance habitation of employees career of the law - enforcement organs are considered
Важливим завданням держави є забезпечення житлом працівників органів внутрішніх справ, що випливає зі ст. 22 Закону України "Про міліцію" [1]. Цією ж статтею визначено умови та механізм надання житла: компетенція місцевих рад, міністерств, право на кредит та розстрочку в його погашенні, пільги. На виконання положень Закону було прийнято Комплексну програму забезпечення житлом військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, Державної кримінально-виконавчої служби, службових осіб митних органів та членів їх сімей [2].
Однак реалізація як норм Закону України "Про міліцію" у частині положень про гарантії забезпечення працівників органів внутрішніх справ житлом, так і Комплексної програми практично не відбувається. Як наслідок - зазначення на загальнодержавному рівні про те, що незадовільне забезпечення житлом осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ є однією з основних причин великої плинності кадрів та незадовільного комплектування кваліфікованими фахівцями Міністерства внутрішніх справ України та неналежного виконання ними службових обов'язків [3].
Отже, на сьогодні відповідні норми Закону України "Про міліцію" набувають декларативного характеру і причин тому декілька. Насамперед, вкрай незадовільне бюджетне фінансування житлового питання стосовно осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ. Останніми роками у Державному бюджеті України передбачалися вкрай недостатні видатки на будівництво житла військовослужбовцям у цілому по всім відповідним міністерствам, про що зазначалось у Рекомендаціях парламентських слухань "Про стан забезпечення житлом та іншими гарантіями соціального захисту військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб".
Але джерелом проблем інколи постає, як не дивно, чинне законодавство, встановлюючи, зокрема, способи вирішення житлової проблеми, які є далекими від досконалих. На сьогодні вирішення житлової проблеми можливе декількома способами: кредитуванням, приватизацією, індивідуальним житловим будівництвом, отриманням службового житла. Однак стосовно працівників органів внутрішніх справ жоден з цих способів не дозоляє ефективно вирішити проблему забезпечення житлом, оскільки фінансову основу діяльності переважно складають кошти Державного бюджету України, виділений на вирішення житлових питань для правоохоронців обсяг яких недостатній.
Існують і проблеми теоретичного характеру, на підставі вирішення яких можливо було б розробляти пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства. Зазначене стосується фактичної відсутності наукового пошуку в напрямку визначення правових механізмів забезпечення житлом працівників органів внутрішніх справ взагалі. Ця проблема побічно вивчалась у межах, як правило, ширших за змістом наукових проблем забезпечення життєдіяльності персоналу органів внутрішніх справ [8], соціального захисту громадян [7; 9].
Недостатня увага обумовлена тим, що зазначену проблему вчені уявляють "вузькою". Але ж наслідки її існування мають широкий суспільний резонанс та негативно позначаються на діяльності органів внутрішніх справ.
Народними депутатами України здійснювалась спроба шляхом законопроектної роботи запропонувати нові механізми забезпечення працівників органів внутрішніх справ житлом. Так, законопроект "Про надання житлових позик військовослужбовцям, особам начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ та деяким іншим особам: проект Закону України" від 22 листопада 2005 р. № 8485 передбачав надання військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ та деяким іншим категоріям осіб не кредитів, а житлових позик, тобто безвідсоткових позик для житлового будівництва або придбання квартири чи індивідуального житлового будинку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЖИТЛОМ ПРАЦІВНИКІВ ОРГАНІВ ВНУТРІШНІХ СПРАВ: ПРАВОВІ ПРОБЛЕМИ ТА МОЖЛИВІ ШЛЯХИ ЇХ ВИРІШЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок