Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Загальні положення курсу “Пенсійне право”.

Загальні положення курсу “Пенсійне право”.

Назва:
Загальні положення курсу “Пенсійне право”.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,74 KB
Завантажень:
321
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Загальні положення курсу “Пенсійне право”.


План
Поняття пенсійного забезпечення.
Правовідносини, які регулюються пенсійним правом.
Суб’єкти та об’єкти пенсійного права.
Предмет та джерела пенсійного права.
Завдання і принципи пенсійного права.
Здійснення та захист пенсійних прав громадян.


Одним із головних завдань людства на протязі всієї історії розвитку була боротьба із передчасним старінням, боротьба за довге життя. В медицині відокремилась спеціальна наука – геронтологія, яка вивчає закономірність та проявлення старіння і веде пошук можливостей тривалості життя. Досягнення медицини привели до значного скорочення дитячої та загальної смертності. На фоні високої народжуваності це відзначилось на зрості чисельності населення земної кулі. В ХХ ст. за 65 років воно зросло вдвічі (з 1,6 млрд. до 3,3 млрд.) і за прогнозами ООН до кінця тисячоліття знову збільшиться в два рази.
Проте, ці дані не дають уявлення про структуру та віковий склад населення, які формувались під впливом зниження дитячої смертності і народжуваності з однієї сторони, та збільшення загальної тривалості життя – з іншої. В 1933 р. англійські вчені Томпсон і Уелптон визначили долю осіб у віці 64 роки і старше до 1980 р. в 12-13% до загальної чисельності населення і передбачили, що це створить труднощі в галузі зайнятості і утриманні перестарілих. Їх прогноз став пророчим. Вже на початку 50-х років в більшості економічно розвинутих країн доля населення старше 65 р. досягла 8-12%.
першою спробою зібрати інформацію про перестарілих була резолюція (213) генеральної Асамблеї ООН в 1948 році, яка просила Економічну та Соціальні Ради провести вивчення питання перестарілих. Надалі дане питання неодноразово розглядалось в робочих органах ООН. При цьому головну увагу було приділено обслуговуванню перестарілих в галузі соціального забезпечення.
В серпні 1973 р. на 28 сесії Генеральної Асамблеї ООН в докладі Генерального секретаря, що був присвячений питанню про старших та перестарілих осіб, містилися прогнози на майбутнє в частині продовження процесу старіння населення. Причому, процес старіння населення в економічно розвинутих державах буде проходити скоріше і до 2000 р. очікується ріст похилих людей до 15,9%; в державах, що розвиваються – од 7,1%. Абсолютна чисельність похилих людей очікується до 2000 р. до 585 млн. чоловік.
Є такі терміни “молодість” і “старість” населення. Для відображення вікового складу населення демографи користуються класифікацією, в основі якої лежить співвідношення числа старших людей до чисельності всього населення держави. При цьому старшими людьми умовно рахуються особи в віці 60 р. і старше. До “молодих” держав відносяться ті, де доля похилих людей складає менше 8%, до держав, які стоять на “порозі старості” ті, де доля похилих складає від 8 до 12%, а до “старих” – де ця доля складає більше 12%. Постаріння населення характерно для всіх регіонів світу, крім Африки. Франція переступила поріг “старості” ще в 1870 р., Швеція – в 1901 р., Великобританія – в 1931 р., Німеччина – 1937 р.
В даний час доля похилих людей складає: в Швеції – 23%, в Норвегії і Англії – 20%, в Німеччині – 19%, в Болгарії – 22%, Венгрії – 19%, Чехословаччині – 21%.
В 1963 р. в Києві Всесвітня Організація Охорони Здоров’я прийнала класифікацію, згідно якої похилими рахуються особи в 60-74 рр., старі – 75-89 рр., 90 і старше – довгожителі.
В 1974 р. ООН та ВООЗ розробили рекомендації по вирішенню проблем старіння населення. В основу політики по відношенню до людей похилого віку та перестарілих покладено два принципи:
по-перше: люди похилого віку та перестарілі нарівні з більш молодшими мають право приймати участь в соціальному, культурному і економічному розвитку. Держава повинна забезпечити їм таку можливість.
по-друге: разом з тим політика повинна врахувати специфічні можливості осіб похилого віку, які впливають на їх положення в суспільстві і в сім’ї, в сфері праці, в медико-соціальному і побутовому обслуговуванні і забезпечувати їх інтереси, обумовлені перестарілим віком.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Загальні положення курсу “Пенсійне право”.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок