Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> реферат: Загальні положення курсу “Пенсійне право”.

Загальні положення курсу “Пенсійне право”. / сторінка 2

Назва:
Загальні положення курсу “Пенсійне право”.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,74 KB
Завантажень:
321
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 

Реалізація цих двох принципів в масштабах тієї чи іншої держави – головне завдання, яке знімає гостроту проблем, що стали наслідками демографічного старіння населення.
Дана реалізація проведена шляхом задоволення необхідностей людей похилого віку. Необхідність – це потреба в чомусь, що об’єктивно необхідне для підтримки життєдіяльності і розвитку організму, людської особистості. Ці необхідності різні.
Офіційне визнання потреб людей державою завжди закріплено в Основному Законі держави – Конституції.
Предметом нашого курсу будуть правовідносини, які виникають між суб’єктами та об’єктами пенсійного права в зв’язку з задоволенням державою потреби осіб похилого віку в матеріальному забезпеченні.
Дана потреба зв’язана з закінченням або зниженням інтенсивності трудової діяльності, що значно позначається на зменшенні оплати праці. Сам по собі факт досягнення пенсійного віку не являється приводом для звільнення людини. Окремі люди по своєму фізичному стану здоров’я це можуть продовжувати працювати. Наше законодавство закріплює це право людини. Проте суспільство при вирішенні цієї проблеми орієнтується на середній показник, що характерний для даного явища. Досягнення пенсійного віку, означає можливість переходу до нового стану в житті людини – від участі в виробництві та споживанні тільки до споживання. З цим рубежем і зв’язано юридичне право на матеріальне забезпечення по віку в формі пенсійного забезпечення.
Таким чином, пенсійне забезпечення – це заходи держави по задоволенню матеріальних потреб громадян похилого віку, які необхідні для підтримки життєдіяльності і розвитку організму.
Правовідносини, які виникають між суб’єктами пенсійного права в ході реалізації державою свого обов’язку по пенсійному забезпеченню громадян похилого віку являються предметом пенсійного права.
Правовідношення – це вид суспільних відносин, що врегульовані нормами права і обумовлені базисом суспільства.
Для характеристики пенсійного правовідношення розглянемо специфіку юридичних фактів, що породжують ці прововідношення.
Юридичні факти по пенсійному правовідношенню – це обставини, з якими закон пов’язує виникнення чи припинення правовідносин, а також наступлення інших правових наслідків. Інколи право пов’язує такі наслідки з декількома обставинами одночасно. Тут ми говоримо, що наступлення правових наслідків залежить від наявності складного юридичного складу, що породжує пенсійні правовідносини.
Цей складний юридичний склад включає наступні елементи:
досягнення громадянином пенсійного віку;
наявність трудового стажу;
виявлення бажання громадянина вимагати призначення пенсії;
акт органа адміністративно-пенсійної компетенції про призначення пенсії.
Крім вищенаведених в пенсійному забезпеченні можна виділити і інші елементи, які входять в складний юридичний склад і які мають значення для виникнення пенсійних правовідносин. Наприклад, наявність пільгового стажу, наявність у жінки п’яти і більше дітей або дитини інваліда.
Врешті решт, є обставини, які обумовлюють можливість мати пенсійні правовідносини. Наприклад, інвалідність, знаходження на утриманні.
Суб’єкти права – це громадяни та організації, які можуть бути учасниками правовідносин, носіями суб’єктивних прав та юридичних обов’язків.
Суб’єкти права мають права і обов’язки.
Суб’єктами пенсійного права являються:
1. Громадяни
а) громадяни України
б) іноземні громадяни
в) особи без громадянства
2. Держава
3. підприємства, організації, установи
а) державні
б) кооперативні
в) громадські
г) приватні
Одним із елементів правовідношення являється об’єкт. Об’єктом по законодавству України рахується той предмет, з приводу якого виникли правовідносини між суб’єктами права.
Об’єктом в пенсійних правовідносинах завжди є пенсія, з якою за’язанні суб’єктивні права пенсіонерів та юридичні обов’язки органа матеріального забезпечення пенсіонерів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Загальні положення курсу “Пенсійне право”.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок