Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Патентування

Патентування

Назва:
Патентування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,83 KB
Завантажень:
563
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ступ
В житті кожен з нас зустрічається з такими поняттями, як “патентний” та “ нормативний ” документ.
Патент ( лат. patens – свідоцтво, грамота ) – це документ, що засвідчує офіційне визнання чого не будь винаходу і права власника на нього.
Патентна система в Україні почала функціонувати з 18 вересня 1992 року. В якій містяться офіційні повідомлення і нормативні акти, а також відомості про видачу патентів і свідоцтв на винаходи, промислові зразки і знаки для товарів і послуг. У червні 1994р. була розпочата видача охоронних документів на промислові зразки і торгівельні марки. В 1787р. США був прийнятий закон про патент і у 1790р. вперше видали патент. У Франції патентний закон був прийнятий в 1791р., в Німеччині – в 1877р. перші описи винаходів були опубліковані в 1617р. в Великобританії, в 1791р. – в Франції, в 1792 – в Німеччині. Але з часом історію в кожній країні склали свої національні системи класифікації винаходів, які стали відомими і ХІХ ст.
Патентна документація є об’єктом вивчення патентознавства. В силу своєї оперативності, достовірності і винятковості, патентна документація є одним із головних джерел наукової інформації.
Інформація(з лат.information–повідомлення)–категорія інформаційного підходу, що розкриває спосіб руху відображення в просторі і часі.
Отже, патент надає виключне право винахіднику або його спадкоємцю на використання винаходу. Це означає, що власник патенту сам вирішує питання про те, як поступити з винаходом, а саме продати, видати ліцензію на використання чи не здійснити того чи іншого.
В нашій країні головним центром області стандартизації є Державний комітет по стандартизації, метрології і сертифікації. Його метою є досягнення оптимального рівня впорядкованості у певній галузі шляхом встановлення положень для загального і многократного використання. Продуктом стандартизації є нормативний документ. Якій встановлює загальні правила, принципи і характеристики, що стосуються різних видів діяльності.
Основною метою патентного документа є юридичний захист держави, який підтверджується висновками державної експертизи.
Основним завданням курсової роботи є :
виникнення і дослідження патентної системи як в Україні так і за кордоном;
висвітлення опису винаходу та авторського свідоцтва;
розкриття суті системи стандартизації.
Об’єктом дослідження в курсовій роботі є поняття “ патентного ” та “ нормативного ” документа, розкриття суті цих понять та їх значення в житті людини.
Предметом дослідження та вивчення курсової роботи є розуміння такого наукового поняття, як патентний та нормативний документ.
Отже, в наш час патентування є дуже важливим, оскільки воно містить інформацію про науково – технічну діяльність, а також захищає права власника на винаходи.


1. Патентний документ
1.1.Патентний документ.
Патент – це охоронний документ, що засвідчує пріоритет, авторство і право власності на винахід.
Розрізняють два види патенту:
1. Патент.
2. Деклараційний патент.
Патент на винахід – це різновид патенту, що видається за результатами кваліфікаційної експертизи заявки на винахід.
Деклараційний патент на винахід – різновид патенту, що видається за результатами формальної експертизи заявки на винахід.
Патент ( деклараційний патент ) на секретний винахід – різновид патенту, що видається на винахід, віднесений до державної таємниці.
Патент України на винахід діє тільки на території України.
Строк дії деклараційного патенту на винахід становить шість років від дати подання заявки до Установи. (4)
Патентний документ – містить інформацію про результати науково - технічної діяльності наявних чи визнаних за якістю об’єктів промислової власності, а також про права власників на винаходи.
Патентна документація – це сукупність первинних і вторинних документів, що створюються у відповідності з патентним законодавством і встановлюють офіційне визнання винаходів, промислових зразків і корисних людей.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: Патентування

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок