Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Незалежність та безвідкличність гарантії за цивільним кодексом України

Незалежність та безвідкличність гарантії за цивільним кодексом України

Назва:
Незалежність та безвідкличність гарантії за цивільним кодексом України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,89 KB
Завантажень:
360
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Незалежність та безвідкличність гарантії за цивільним кодексом України


Цивільний кодекс (ЦК) України виділив гарантію в спеціальний інститут, вихідні положення якого наближені до принципів регулювання банківської гарантії, що склались у міжнародній банківській практиці, і передусім в Уніфікованих правилах для гарантії на вимогу 1992 року, які активно використовуються практично у всіх країнах з розвинутою ринковою економікою.
Гарантія в цивільному законодавстві кваліфікувалась як різновид договору поруки. За новим ЦК України, гарантія з порукою має мало спільного. Вона є самостійним способом забезпечення виконання зобов’язань. Це зумовлено специфічними рисами гарантії, особливим суб’єктним складом відносин, які виникають під час видачі та виконанні гарантії, досить своєрідним змістом відповідних правових зв’язків.
Новели ЦК України щодо такого способу забезпечення виконання зобов’язань не були предметом глибокого наукового дослідження, тому важливим завданням доктрини цивільного права є аналіз і теоретичне обґрунтування цих нововведень, а також узагальнення практики їхнього застосування, виявлення недоліків у правовому регулюванні та їх усунення.
Метою статті є дослідження незалежності гарантії від основного зобов’язання та її безвідкличності як важливих ознак, що відрізняють гарантію від інших способів забезпечення виконання цивільно-правових зобов’язань.
Питання незалежності та безвідкличності банківської гарантії висвітлюються у працях російських вчених: М. Брагінського і В. Вітрянського [1], Б. Гонгало [2], Ю. Петровського [3], Л. Єфімової [4] та ін. Проте дослідження даних ознак гарантії базується на цивільному законодавстві Російської Федерації, яке має певні відмінності у порівнянні з ЦК України.
Аналіз гарантії як самостійного способу забезпечення виконання зобов’язань є досить складним і повинен здійснюватись виходячи із змісту конкретних норм ЦК України.
Однією з головних відмінних ознак гарантії, які виділяють її серед інших способів забезпечення виконання зобов’язань, є незалежність гарантії від основного зобов’язання. Зокрема, Ю.В. Петровський зазначає:"… враховуючи, що дана ознака є ключовою (можна навіть сказати виключною – тобто характерною зі всіх способів забезпечення зобов’язань тільки для гарантії) в сутності та призначенні гарантії як способу забезпечення виконання зобов’язань, вважаю можливим визначити незалежність банківської гарантії, як спеціальний принцип, властивий даному інституту цивільного права"[3, с.44].
Зауважимо, що принцип незалежності гарантійного зобов’язання значною мірою визначає специфіку змісту правовідносин, які виникають між суб’єктами гарантії.
Цей принцип знайшов своє законодавче закріплення у ст.562 ЦК України ("Незалежність гарантії від основного зобов’язання"), в якій вказується, що зобов’язання гаранта перед кредитором не залежить від основного зобов’язання (його припинення або недійсності), зокрема і тоді, коли в гарантії міститься посилання на основне зобов’язання.
Правильне розкриття змісту незалежності гарантії має певну теоретичну значимість і практичну цінність.
Проаналізувавши положення ст.562 ЦК України, можна зробити висновок, що від основного зобов’язання не залежить саме зобов’язання гаранта, а не вся гарантія, яка є складним за юридичним змістом правовідношенням.
Проте гарантія все ж зберігає певний зв’язок з основним договором. У міжнародному праві це виявляється у трьох формах.
По-перше, у змісті більшості банківських гарантій прямо вказується, з яким основним договором вона пов’язана. При видачі гарантії банк вказує відповідне основне зобов’язання (чи майбутній договір, який буде укладено).
По-друге, зв’язок має непрямий характер. Банківські гарантії побудовані на тому, що бенефіціар не має права поступатися правом вимоги іншій особі. В результаті цього банківська гарантія є непрямо пов’язаною з тим основним договором, стороною в якому є вказаний в ній бенефіціар.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Незалежність та безвідкличність гарантії за цивільним кодексом України

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок