Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Право спільної власності

Право спільної власності

Назва:
Право спільної власності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,12 KB
Завантажень:
119
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КУРСОВА РОБОТА
з предмету "ЦИВІЛЬНЕ ТА СІМЕЙНЕ ПРАВО"
на тему : "Право спільної власності".


ПЛАН.
Вступ............................................................................................................ 3;
1. Поняття права спільної власності........................................................ 4;
2. Право спільної часткової власності.................................................... 7;
3. Право спільної сумісної власності подружжя................................... 12;
4. Особливості окремих різновидів права спільної власності............ 19;
а. Право спільної власності на житловий будинок (квартиру)............................................ 19;
б. Право спільної власності селянського (фермерського) і особистого
підсобного господарства................................................ .................................. ................................. 23;
в. Особливості права спільної власності за участю організацій (юридичних осіб).... 25;
Висновок .................................. .................................. .................................. ..................................... 28;
Література....................................................................................................................................................29.


Вступ
Право власності на майно може належати як одному, так і одночасно двом або декільком особам. Наприклад, житловий будинок належить на правах власності двом або декільком фізичним особам; майно, придбане подружжям за час шлюбу, також являється їх спільною власністю; будівля, побудована двома й більше фізичними особами, вважається належною їм на праві спільної власності. У такому разі між ними виникає спільна власність. Оскільки спільна власність за юридичною природою є своєрідним способом реалізації суб’єктами права приватної, колективної, державної власності, то тут не утворюється якась нова самостійна форма власності.
Взагалі поняття власності - це економічна категорія за допомогою якої характеризуються відносини між людьми та їх колективами у процесі виробничої діяльності з приводу привласнення матеріальних благ, тобто власність - це суспільне відношення.
Розглянемо суспільні відносини, які виникають з права спільної власності.
1. Поняття спільної власності.
Спільна власність на майно виникає в силу різних засад: спільного будівництва або придбання за договором купівлі-продажу житлового будинку декількома фізичними особами, спадкування майна, участь юридичних осіб у спільному будівництві яких-небудь об'єктів господарського і соціально-культурного призначення і т.д. Перебування у шлюбі або вступ до складу селянського (фермерського) господарства також являється засадою виникнення права спільної власності фізичних осіб на визначене майно. Право спільної власності здійснюється кількома особами, яких називають співвласниками і цим відрізняється від права власності юридичних осіб (господарських товариств, громадських організацій), оскільки колектив, об'єднаний в цю організацію, виступає в якості єдиного суб'єкта права власності. Для права спільної власності характерним є єдність його об'єкта.
Право кожного з учасників спільної власності (співвласників) розповсюджується не на яку-небудь визначену частку речі (майна), а на всю річ (майно в цілому). Суб'єктами права спільної власності можуть бути як фізичні, так і юридичні особи. Поряд з ними учасником спільної власності може бути держава, певна адміністративно-територіальна одиниця.
На відміну від раніше діючого законодавства, яке не допускало існування спільної власності, учасниками якої поряд з фізичними були юридичні особи або держава, спільна власність з точки зору її суб'єктного складу допускається в різних сполученнях.
Згідно зі ст. 3 ЗУ "Про власність" допускається об'єднання майна, яке перебувало у власності громадян, юридичних осіб та держави і утворення на цій основі мішаних форм власності, в тому числі власності сумісних підприємств з участю іноземних юридичних осіб або громадян.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Право спільної власності

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок