Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Правовий статус і умови діяльності патентних повірених

Правовий статус і умови діяльності патентних повірених

Назва:
Правовий статус і умови діяльності патентних повірених
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,50 KB
Завантажень:
147
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Р е ф е р а т
на тему:
“Правовий статус і умови діяльності патентних повірених”


Державну реєстрацію права на винахід, корисну модель чи промисловий зразок здійснює Державний департамент України інтелектуальної власності.
Право на подання заявки на винахід, корисну модель чи промисловий зразок передусім має автор. Однак він може (але не зобов’язаний) подавати заявку до Держдепу України через представника у справах інтелектуальної власності (патентного повіреного) або іншу довірену особу. Іноземні громадяни і юридичні особи, що мають постійне місцезнаходження за межами України подають заявки тільки через патентних повірених.
Діяльність патентних повірених в Україні здійснюється відповідно до Положення про представників у справах інтелектуальної власності (патентних повірених), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 серпня 1994 р. Положення відповідно до законів України у сфері охорони прав на об’єкти інтелектуальної власності визначає правовий статус патентних повірених і регулює відносини, пов’язані з набуттям, реалізацією і припиненням права займатися діяльністю патентного повіреного.
Отже, патентний повірений надає фізичним та юридичним особам допомогу і послуги, пов’язані з охороною прав на об’єкти інтелектуальної власності, представляє інтереси зазначених осіб у Державному департаменті інтелектуальної власності, а також судових органах, кредитних установах, у відносинах з іншими фізичними та юридичними особами.
Патентний повірений повинен бути громадянином України, який:
постійно проживає в Україні;
має повну вищу освіту, а також повну вищу освіту в сфері охорони інтелектуальної власності;
має не менш як п’ятирічний досвід практичної роботи у сфері охорони інтелектуальної власності;
склав кваліфікаційні екзамени, пройшов атестацію і одержав свідоцтво на право займатися діяльністю патентного повіреного.
Не можуть бути патентними повіреними працівники Державного департаменту інтелектуальної власності, а також особи, яким це заборонено відповідно до законодавства.
Державний департамент інтелектуальної власності веде Державний реєстр представників у справах інтелектуальної власності (патентних повірених). Патентному повіреному, внесеному до Державного реєстру, присвоюється реєстраційний номер.
Реєстрація патентних повірених здійснюється відповідно до Положення про представників у справах інтелектуальної власності (патентних повірених), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 серпня 1994 р., на підставі рішення атестаційної комісії про атестацію патентного повіреного та наказу голови Департаменту про внесення патентного повіреного до Державного реєстру.
Запис про реєстрацію патентного повіреного у Реєстрі містить такі відомості:
- номер реєстрації, який є номером свідоцтва;
- дата реєстрації патентного повіреного в Реєстрі;
- прізвище, ім’я та по батькові патентного повіреного;
- відомості про постійне місце проживання;
- дата та номер рішення атестаційної комісії;
- дата та номер наказу голови Департаменту про внесення
патентного повіреного до Реєстру;
- дані про спеціалізацію деяльності патентного повіреного;
- місце роботи та посада;
- адреса для листування, номери телефонів, телетайпу, факсу.
Особи, не зареєстровані в Державному реєстрі, не можуть іменувати себе патентними повіреними.
Державний департамент інтелектуальної власності забезпечує публікацію відомостей про патентних повірених, внесених до Державного реєстру, в офіційному бюлетені “Промислова власність”.
Зазначені відомості щодо патентного повіреного, який працює за наймом, зобов’язана подавати особа, яка уклала з ним трудовий договір.
Патентний повірений має особисту печатку із зазначенням свого прізвища та реєстраційного номера, а також розрахунковий та інші рахунки в установах банків на території України.
Патентний повірений діє за дорученням особи, яку він представляє. Це доручення засвідчується договором, довіреністю або іншим документом, що підтверджує його повноваження відповідно до законодавства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Правовий статус і умови діяльності патентних повірених

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок