Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Цивільне судочинство

Цивільне судочинство

Назва:
Цивільне судочинство
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,93 KB
Завантажень:
61
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Метод ЦП – сукупність способів впливу на майнові та немайнові відносини, засновані на рівності, ініціативі, диспозитивності майнової відповідальності.
Цивільне судочинство(ЦС) – одна з процесуальних форм судової влади шляхом здійснення правосуддя загальними судами загальної юрисдикції. Конституція України (ч. 3 ст. 124) визначає, що судочинство здійснюється Конституційним Судом України та судами загальної юрисдикції. Відповідно до п. 2 ст. 1 Закону «Про судоустрій України» (2002) судова влада реалізується шляхом здійснення правосуддя у формі цивільного, адміністративного, кримінального, а також конституційного судочинства.
ЦС – встановлений процесуальним законом (ЦПК України та іншими нормами цивільного процесуального права) порядок розгляду і вирішення справ по спорах, що виникають з цивільних, трудових, земельних, сімейних та інших правовідносин (ст. 1 ЦПК). Цей порядок визначається системою взаємопов’ язаних цивільних процесуальних прав і обов’ язків та цивільних процесуальних дій, якими вони реалізуються судом і учасниками процесу у складі цивільних процесуальних правовідносин, та забезпечує виконання завдань, покладених на цивільний процес.
Завдання ЦС – захист прав та законних інтересів фізичних та юридичних осіб, суспільства і держави шляхом всебічного, повного та об’єктивного розгляду і вирішення справ у повній відповідності з чинним законодавством.
ЦС включає процесуальні дії суду при здійсненні правосуддя щодо підвідомчих йому справ і процесуальні дії учасників процесу – сторін, третіх осіб, представників сторін та третіх осіб, прокурора, органів влади та місцевого самоврядування, інших осіб, яким у випадках, передбачених законом, надано право захищати права та свободи інших осіб, заявників і заінтересованих осіб у справах непозовного провадження (ст. 98).
Усім учасникам процесу закон надає певні процесуальні права і на них покладає певні обов’язки, необхідні для виконання визначених їм процесуальних функцій, які реалізуються ЦС. У результаті діяльності суду та інших осіб, які беруть участь у ЦС, створюється цивільні процесуальні правовідносини. Їх змістом є взаємно кореспондуючі цивільні процесуальні права та обов’язки суду стосовно інших учасників ЦС і цивільного процесуального права та обов’язки останніх стосовно суду.
Цивільний процесуальний порядокпровадження у цивільних справах, цивільне процесуально-правове становище суду та учасників процесу в ЦС визначаються:
Конституцією (розділи ІІ, V ІІ), якою встановлені основи організації та діяльності суду, правовий статус громадян, у тому числі у ЦС (ст. 29-31, 32, 55, 59);
Законом «Про судоустрій України», яким визначені правові засади організації судової влади та здійснення правосуддя в Україні, система судів загальної юрисдикції та інші питання судоустрою;
Цивільним Процесуальним Кодексом України, яким визначений цивільний процесуально-правовий порядок провадження у цивільних справах;
Окремими нормами ЦивК, СК, ЗК, КзПП України тощо.
Організація і функціонування ЦС ґрунтуються на демократичнихпринципах:
здійснення правосуддя виключно судами;
виборності і призначуваності суддів;
здійснення правосуддя суддею одноособово чи колегією суддів;
незалежності і недоторканності суддів;
рівності всіх учасників процесу перед законом і судом;
законності;
змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і доведенні перед судом їх переконливості;
гласності судового процесу та його фіксуванні технічними засобами;
державної мови судочинства;
забезпечення апеляційного та касаційного оскарження рішення суду;
ухвалення рішень суду іменем України та їх обов’ язковості до виконання на всій території держави;
доступності та гарантованості судового захисту прав і свобод людини та громадянина;
публічності;
недоторканості людини і житла;
таємниці листування, телефонних розмов, телеграфної та іншої кореспонденції;
охорони особистого і сімейного життя громадянина;
диспозитивності ;
об ’ єктивної істини;
процесуальної рівноправності сторін;
усності;
безпосередності;
оперативності.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Цивільне судочинство

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок