Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Соціальна зумовленість криміналізації суспільно небезпечних діянь у відносинах банкрутства в Україні

Соціальна зумовленість криміналізації суспільно небезпечних діянь у відносинах банкрутства в Україні

Назва:
Соціальна зумовленість криміналізації суспільно небезпечних діянь у відносинах банкрутства в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,44 KB
Завантажень:
311
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Соціальна зумовленість криміналізації суспільно небезпечних діянь у відносинах банкрутства в Україні


Формування ринкових відносин в Україні, розвиток підприємництва, виникнення багатоукладної економіки природно спричинили необхідність докорінного перегляду комплексу законів про господарські злочини, який було сформовано в період жорсткого державного контролю над усією економічною діяльністю. Розв’язанню зовсім інших проблем у державі служить кримінальна політика в умовах ринкової економіки, де мають абсолютну перевагу природно формовані договірні господарські зв’язки, а авторитарним відносинам підводиться вельми непоказне місце. Кримінальна політика за таких умов зосереджується на захисті ринкових відносин від діянь, що порушують їхню природу та ринкові закони функціонування.
За словами Похмелкіна А.В., Похмелкіна В.В.: "Тоталітарна кримінальна політика слугувала охороні державного монополізму в економіці і утримувала всіх суб’єктів економічних відносин у межах, які встановлювалися адміністративно-командною системою. Деідеологізація кримінального закону навпаки припускає послідовне обмеження його втручання в економічне життя. Ринкова економіка заборон, примусів та команд не потребує" [1].
За умов ринкової економіки можливість володіння майном породжує природну економічну потребу кожного суб’єкта господарської діяльності в його створенні (отриманні), збереженні та збільшенні. Ця потреба на рівні економічної системи посідає центральне місце в рушійній системі всього механізму ринкової економіки. В умовах конкуренції й економічної невизначеності ринку ця потреба змушує його учасників іти на економічний ризик, обов’язковою частиною якого виступає можливість настання неспроможності (банкрутства) самого суб’єкта господарської діяльності. Результатом загальних перегонів за прибутком є, з одного боку, виявлення ефективніших форм і методів господарювання, а з іншого – розорення одних і збагачення інших суб’єктів господарської діяльності.
З економічного погляду неспроможність є неможливістю суб’єкта права виконати свої майнові зобов’язання, строк яких настав. Юридичний аспект неспроможності полягає в тому, що кредитори мають документально підтверджені беззаперечні майнові вимоги до боржника. Важливим елементом юридичного аспекту є встановлення факту неспроможності судом, що тягне за собою важливі правові наслідки для учасників таких правовідносин [2].
На думку А.Н. Трайніна, банкрутство – делікт своєрідний: він складається з двох елементів, один з яких – неспроможність – поняття цивільного права, інший – банкрутське діяння – поняття кримінально-правове [3].
Але оскільки Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" дає визначення банкрутства як визнаної арбітражним судом неспроможності боржника, тобто ототожнює ці два поняття, в подальшому в цій статті будемо дотримуватися цієї точки зору. Питання термінологічних розбіжностей цих двох термінів можуть бути темою подальшого дослідження.
Виникнення суспільно небезпечних проявів у пов’язаній з неспроможністю (банкрутством) сфері – це процес об’єктивний і неминучий. Так само як процеси неспроможності й банкрутства є невід’ємною складовою ринкової економіки, так суспільно-небезпечні прояви у пов’язаній з неспроможністю (банкрутством) сфері, – неминучі супутники розвитку цих відносин. [4].
Метою інституту банкрутства в сучасних країнах є задоволення вимог кредиторів боржником, що не виконує свої зобов’язання, та притягнення до відповідальності (цивільної та кримінальної) осіб, винних у доведенні суб’єкта господарської діяльності до банкрутства, а також тих осіб, які умисно вчинили неправомірні діяння при банкрутстві.
Відтак Главу VII "Господарські злочини" Кримінального кодексу України, який було введено в дію з 1 квітня 1961 року, Законом України від 28 січня 1994 року було доповнено статтею 156-2 " Приховування банкрутства", статтею 156-3 "Фіктивне банкрутство", а Законом України від 30 червня 1999 року – статтею 156-4 "Доведення до банкрутства".

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Соціальна зумовленість криміналізації суспільно небезпечних діянь у відносинах банкрутства в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок