Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Види об'єктів акторського права

Види об'єктів акторського права

Назва:
Види об'єктів акторського права
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,85 KB
Завантажень:
104
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
Види об'єктів акторського права


Об'єктами авторського права є літературні твори — романи, оповідання, твори драматургії та будь-які інші письмові твори. На охорону цих творів не впливає ні їх зміст (розважальний, інформаційний тощо), ні форма втілення (рукопис, машино-писний текст, друкарський відбиток), ні факт опублікування (в багатьох країнах охороні підлягають також усні твори, тобто твори, не закріплені в письмовій фор-мі). Охорона поширюється і на музичні твори незалежно від жанру (гімни, сим-фонії, хорові твори, пісні, оперети тощо), створені для одного виконавця (соло), для виконання на кількох інструментах (соната, камерна музика) або для виконан-ня на багатьох інструментах (твори для оркестрів і ансамблів). Законодавством про авторське право забезпечується охорона карт і технічних креслень; творів фотогра-фії — незалежно від жанру (портрет, пейзаж, репортаж тощо) і призначення; кіне-матографічних творів усіх жанрів (художній фільм, документальний фільм, кіноре-портаж тощо), озвучених і неозвучених, призначених для показу в кінотеатрах або по телебаченню, незалежно від технічних засобів і матеріалів, що застосовуються у процесі їх створення (целулоїдна плііжа, відеострічка тощо). Авторським правом охороняються також твори прикладного мистецтва (ювелірні вироби, лампи, шпа-лери, іграшки, меблі та інші художньо оформлені вироби), хореографічні твори.
З точки зору авторського права, загальне поняття — літературні твори — вклю-чає в себе всілякі оригінальні літературні твори, незалежно від їх цінності, жанру, призначення і форм втілення: рукопис, зафіксовані на магнітному носії, існують просто в усній формі або як частина кінематографічного твору. До цієї категорії належать і листи, інтерв'ю, а також твори, написані особливою математичною мо-вою (рівняння, геометричні фігури тощо), мовою коду або спеціальною технічною мовою, що не є творами художньої літератури. Що ж до наукових літературних творів, то авторським правом охороняється сам твір, а не відкриття або теорії, що містяться в ньому.
Слід відзначити складність охорони літературних творів, виражених в усній формі (промови, лекції, доповіді та інші усні виступи). Особа, яка претендує на охорону своїх авторських прав, повинна довести факт їх порушення. Це дуже важ-ко зробити автору, який публічно виголосив або виконав свій твір, але не потур-бувався про будь-яку матеріальну форму його втілення.
Самостійним видом літературних творів, що охороняються авторським правом, є переклад творів іншою мовою. Як літературні твори охороняються комп 'ютерні програми. Охорона поширюється на всі їх види, виражені будь-якою мовою І Із будь-якій формі.
Об'єктами авторського права визнаються драматичні твори в усіх їх жанрових різновидах, методах сценічного втілення і формах об'єктивного вираження. Дра-матичний твір — це літературний твір, написаний в діалогічній формі і призначе-ний для виконання акторами на сиені. Він може бути випущений в світ і в пись-мовій формі.
Авторським правом охороняються також музичні твори, незалежно від склад-ності теми і композиції, призначені для виконання на музичних інструментах і (або) за допомогою голосу, з текстом (лібретто тощо) або без тексту, а також різні види використання музичних творів, що охороняються авторським правом: від-творення (у вигляді нот або звукозаписів), виконання, передача по радіо абочеле-баченню, інші форми публічного сповіщення, аранжування, використання як фо-нової музики або як частини кінематографічного твору. Надаючи охорону за умо-ви фіксації музичного твору в матеріальній формі, авторське право охоронне лише твори, подані нотним записом, чи перенесені на магнітні або цифрові носії, а та-кож імпровізації, або аранжування.
Сучасна електронна музика також користується охороною авторського права як результат роботи конкретного автора, а не випадковою вибору «машини».
До об'єктів авторського права належать сценарні твори, за якими ставляться фільми, балетні спектаклі, масові вистави.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Види об'єктів акторського права

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок