Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Здійснення конституційної реформи в Україні як умова побудови громадянського суспільства

Здійснення конституційної реформи в Україні як умова побудови громадянського суспільства

Назва:
Здійснення конституційної реформи в Україні як умова побудови громадянського суспільства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,09 KB
Завантажень:
454
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему:
Здійснення конституційної реформи в Україні як умова побудови громадянського суспільства


Зі здобуттям незалежності Україна дістала у спадок розвалену економіку й громіздку та неефективну систему державного управління. Розбудова незалежної демократичної держави, громадянського суспільства в Україні потребувала глибокого й всебічного реформування всього державного механізму.
Першим і основним завданням, яке постало перед новою державою, стало докорінне реформування економіки, перехід від адміністративно–командних до ринкових, економічних методів господарювання. В історії молодої незалежної Української держави розпочався складний період політичних та економічних експериментів, пошуків виходу із глибокої системної кризи, в якій опинилося українське суспільство.
Насамперед розпочалося реформування органів державної влади. Ґрунтуючись на принципі поділу державної влади, 18 квітня 1991 року, був утворений Кабінет Міністрів – вищий орган у системі органів виконавчої влади України. 5 липня 1991 р. заснований пост Президента Української РСР, а 1 грудня 1991 р. всенародно обраний перший Президент незалежної України. Президент України за своїм статусом був спочатку вищою посадовою особою держави і главою виконавчої влади, а згодом – главою держави і главою виконавчої влади.
Вищий рівень легітимності Президента України, обраного українським народом можна порівняти хіба що з рівнем легітимності парламенту – Верховної Ради України. Ця обставина сприяла виникненню спочатку конкуренції, а пізніше – гострому протистоянню законодавчої та виконавчої гілок влади, політичної кризи в цілому. Особисті амбіції окремих політиків стояли вище від інтересів народу і держави. Щороку змінювалися уряди, схвалювалися програми їхньої діяльності, проте жодний з них не звітував про їх виконання.
На початку 90-х років минулого століття в Україні загострилася економічна криза. Індекс інфляції у 1992 р. сягнув 2100порівняно із попереднім роком; у 1993 р. – 10 ; у 1994 р. – 501 [1]. Верховна Рада й уряд України намагалися опанувати деструктивними процесами в державі, які вийшли з-під контролю, стали некерованими. У 1991–1992 рр. започатковується проведення великої кількості окремих реформ, зокрема, – аграрна, земельна, роздрібних цін, економічна, грошова, правова, регіонального управління та місцевого самоврядування, власності, системи державної підтримки підприємництва та ін. Забігаючи наперед, можна сказати, чи то завдяки проведенню цих реформ, чи згідно з “принципом маятника”, економічна ситуація в Україні поступово вирівнялася, виробництво припинило спад і почало повільно наростати, рівень інфляції в 2004 р. становив усього 112,3а це не так уже й погано]. Щоправда, економісти-експерти прогнозують, що навіть за нинішніх темпів розвитку економіки Україна зможе вийти на рівень 1990 р. десь через двадцять років [2].
Негаразди в економіці були ускладнені тим, що у 1993 р. загострилося протистояння між Верховною Радою та Президентом. Верховна Рада України 17 червня  р. прийняла постанову “Про проведення всеукраїнського референдуму щодо довіри (недовіри) Президентові, Верховній Раді України”. Референдум був призначений на 26 вересня 1993 р. Результатом компромісу між законодавчою та виконавчою гілками влади стало призначення дострокових виборів Верховної Ради і Президента України.
Дострокові вибори відбулися (Верховної Ради України – 27 березня, а вибори Президента України – 26 червня 1994 р.): обрано нового Президента України, оновлено склад Верховної Ради України, але це не усунуло суперечності між гілками влади, вони навіть загострилися. У травні 1995 р. Президент ініціював проведення опитування громадської думки з питань довіри громадян України Президентові та Верховній Раді України. Опитування було призначено на 28 червня 1995 р, але не відбулось з огляду на те, що 8 червня 1995 р. схвалено Конституційний Договір між Президентом та Верховною Радою України “Про основні засади організації та функціонування державної влади і місцевого самоврядування в Україні на період до прийняття нової Конституції України”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Здійснення конституційної реформи в Україні як умова побудови громадянського суспільства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок