Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Актуальні питання судово-балістичних та зброєзнавчих досліджень

Актуальні питання судово-балістичних та зброєзнавчих досліджень

Назва:
Актуальні питання судово-балістичних та зброєзнавчих досліджень
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,66 KB
Завантажень:
210
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Актуальні питання судово-балістичних та зброєзнавчих досліджень


У кримінальному законодавстві України передбачено чимало злочинів, вчинення яких пов'язане із застосуванням вогнепальної зброї, яку детально вивчає "судова балістика" чи "криміналістична балістика" на думку  Бєлкіна, вона є галуззю криміналістичної техніки, яка досліджує вогнепальну зброю, боєприпаси до неї, сліди їх дії, способи та методи збирання та дослідження цих об'єктів, а також інші технічні питання, які виникають при розслідуванні злочинів, пов'язаних із застосуванням вогнепальної зброї. Серед  злочинів з використанням вогнепальної зброї, спрямованих, зокрема, проти громадської безпеки, життя, здоров'я і власності громадян, потрібно відзначити бандитизм (ст. 257 КК), умисне вбивство (ст. 115 КК), розбій (ст. 187 КК). погроза вбивством (ст. 129 КК України). У зв'язку з цим на практиці часто виникає необхідність встановити факт носіння і зберігання вогнепальної зброї та боєприпасів. Носіння зброї даною особою може бути встановлено в ході проведення особистого обшуку, огляду речей та одягу особи, огляду трупа. На цей факт вказують: наявність самої зброї, а також сліди у вигляді нашарувань частинок металів, іржі, мастильних матеріалів або відбитків деталей зброї на одязі і тілі особи, сліди пострілу (якщо вони свідчать про факт застосування зброї даною особою). На факт зберігання під верхнім одягом зброї і боєприпасів зазвичай вказують виявлені при обшуку упаковка і частини боєприпасів, окремі деталі зброї, а також її відбитки в кобурі, чохлі, на одязі, на пакувальних матеріалах і в тайниках. У криміналістичній літературі питання встановлення факту зберігання та носіння вогнепальної зброї за її слідами розглядається епізодично, або зовсім не розглядається. У багатьох літературних джерелах, зокрема в нових, основна увага зосереджена на встановленні факту застосування вогнепальної зброї за слідами, які залишені нею на тілі та одязі особи, що стріляла, на трупі та на різноманітних уражених зброєю перешкодах.
Носіння і зберігання вогнепальної зброї є прикладами пасивного використання зброї, а тому криміналістичне дослідження цієї зброї, боєприпасів та слідів їх застосування повинно бути особливо повним, всебічним і об'єктивним. У контексті, як вище зазначено велике значення має проведення комплексних експертних досліджень у галузі криміналістичної балістики, трасології, дактилоскопії, судової хімії. За 2006 р. у відділі експертизи матеріалів, речовин і виробів та медико-біологічної експертизи НДЕКЦ при УМВСУ у Київський області виконано 45 експертиз і 15 досліджень слідів вогнепальної зброї. Одним із прикладів встановлення факту незаконного носіння вогнепальної зброї за її слідами є виконана у НДЕКЦ комплексна судово-хімічна експертиза слідів вогнепальної зброї по кримінальній справі, порушеній за фактом бандитизму. Так, за підозрою участі в озброєній банді і вчиненні бандитських нападів був затриманий гр. К., 1973 року народження. При затриманні в кишені його куртки був виявлений пістолет Макарова зі спорядженим магазином і патроном в стволі пістолета. В гр. К. була вилучена куртка, при огляді якої були виявлені плями маслянистої речовини. Під час слідства необхідно було встановити походження виявлених плям і ідентифікувати їх зі змазкою пістолета Макарова. Дослідження виявлених слідів мастильних матеріалів на одязі підозрюваного проводилось методом дифузного копіювання, який дає можливість спостерігати локалізацію слідів маслянистої речовини на поверхні об'єкта-носія без його руйнування.
Для відповіді на поставлене слідчим питання кишеню куртки підозрюваного вивертали назовні і поміщали під навантаженням між зволоженою гексаном хроматографічною пластиною і аркушем паперу. Після проявлення в парах йоду на контактограмі, отриманій з поверхні однієї сторони кишені, спостерігали численні повздовжні траси коричневого кольору, що є характерним для слідів мастильних матеріалів. На аркуші паперу відбився маслянистий слід, який за формою і розмірами нагадував затвор пістолета Макарова.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Актуальні питання судово-балістичних та зброєзнавчих досліджень

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок