Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Рішення, які вправі прийняти суд за результатом розгляду касаційної справи.

Рішення, які вправі прийняти суд за результатом розгляду касаційної справи.

Назва:
Рішення, які вправі прийняти суд за результатом розгляду касаційної справи.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,66 KB
Завантажень:
231
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Р Е Ф Е Р А Т
на тему:
Рішення, які вправі прийняти суд за результатом розгляду касаційної справи.

ПЛАН
1. Рішення, які приймає суд при касаційного роз-гляді справи.
Залишення вироку, постанови чи ухвали без зміни.
Скасовання вироку, постанови чи ухвали і направлення справи на нове розслідування або новий судовий чи апеляційний роз-гляд.
Скасування вироку, постанови чи ухвали і закриття справи
Зміна вироку, постанови чи ухвали.
Підстави для скасування або зміни вироку, ухвали, постанови.
2.1 Випадки неможливості скасування виправдувального вироку чи ухвали, постанови про закриття справи.
Направлення ухвали суду касаційної інстанції на виконання.
Ким перевіряється виконання ухвали про звільнення ув'язненого з-під варти?


Результати розгляду справи в кожному конкретному ви-падку залежать від того, чи встановлені судом касаційної інс-танції порушення закону (насамперед ті, на які є посилання в касаційних скаргах або поданнях), які саме порушення вста-новлені, а у випадках необхідності погіршення становища за-судженого або виправданого ще і від того, чи були внесені з цих мотивів касаційне подання або скарга по-терпілого.
Відповідно до ч. 1 ст. 396 КПК у результаті касаційного роз-гляду справи суд приймає одне з таких рішень:
1.1 Залишає вирок, постанову чи ухвалу без зміни, а касацій-ні скарги чи подання — без задоволення. Така ухвала прийма-ється, якщо зазначені рішення визнано законними і обґрунтова-ними. В такій касаційній ухвалі наводяться мотиви, за якими ка-саційна інстанція визнає підстави та вимоги, зазначені у скарзі або поданні, незаконними та необґрунтованими. Суд касаційної інстан-ції встановлює, що доводи скарг (подань) не підтверджуються наявними в справі і наданими сторонами новими доказами, а вивчення справи не виявило інших підстав до скасування або зміни судових рішень.
1.2 Скасовує вирок, постанову чи ухвалу і направляє справу на нове розслідування або новий судовий чи апеляційний роз-гляд. Залежно від виду рішень, характеру порушень, їх впливу на правосудність рішення, яке перевіряється, а також з врахуван-ням стадії, на якій допущене це порушення, касаційна інстан-ція визначає, на яку стадію повинно бути направлено справу: на досудове розслідування, на судовий або на апеляційний розгляд. При цьому вказується на обставини, які слід встановити, або недоліки, які необхідно усунути при новому розслідуванні чи судовому розгляді справи. Судове рішення може бути скасоване повністю або частково.
Вказівки суду, який розглянув справу в касаційному поряд-ку, є обов'язковими для органів дізнання чи досудового слідства при додатковому розслідуванні і суду першої чи апеляційної ін-станції при повторному розгляді справи (ст. 399 КПК).
Після скасування вироку, постанови чи ухвали справа роз-глядається в загальному порядку, тобто відповідно до вимог глав 23-30 КПК.
Суд касаційної інстанції не вправі збільшити розмір при-значеного судом покарання, навіть якщо суд при його призна-ченні допустив порушення норм КК, призначити додаткове пока-рання або встановити його строк, встановити іспитовий термін, якщо суд при звільненні засудженого від відбування покарання з випробуванням не зробив цього, або збільшити цей строк та ін.
Суд касаційної інстанції не може застосувати до засу-дженого закон про більш тяжкий злочин навіть у випадку, якщо за знову застосованим законом пом'якшить призначене раніше покарання.
Більш тяжким є злочин, за який може бути призначене більш суворе покарання.
Встановивши порушення закону, суд касаційної інстанції усуває його, якщо цим не погіршується становище засудженого і не порушується його право на захист.
Посилення покарання або застосування закону про більш тяжкий злочин при новому розгляді справи судом першої інстан-ції або апеляційним судом допускається тільки за умови, що вирок було скасовано за м'якістю покарання або у зв'язку з не-обхідністю застосування закону про більш тяжкий злочин за поданням прокурора або за скаргою потерпілого чи його пред-ставника, а також коли при новому розслідуванні справи буде встановлено, що обвинувачений вчинив більш тяжкий злочин, або коли збільшився обсяг обвинувачення (ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Рішення, які вправі прийняти суд за результатом розгляду касаційної справи.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок