Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Поняття суб’єктів права соціального забезпечення

Поняття суб’єктів права соціального забезпечення

Назва:
Поняття суб’єктів права соціального забезпечення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,52 KB
Завантажень:
316
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Поняття суб’єктів права соціального забезпечення


На сьогоднішній день в Україні триває реформа системи соціального забезпечення: впроваджуються нові види та організаційно-правові форми соціального забезпечення громадян. В зв’язку з цим в сфері соціального забезпечення з’являються нові суб’єкти (страхові організації, недержавні пенсійні фонди), змінюється роль тих суб’єктів, які вже давно функціонують в цій сфері (Пенсійний фонд України, державні органи та уповноважені державою організації).
Реформа законодавства про соціальне забезпечення в Україні спрямована на зміну підходу до реалізації права на соціальне забезпечення громадян. Законодавець покладає основну відповідальність за реалізацію цього права вже не на державу, а на самих громадян. Держава в сучасних ринкових умовах повинна забезпечувати лише гарантії для реалізації цього права.
У світлі всіх цих змін відсутність наукових досліджень сучасного характеру щодо правового становища суб’єктів права соціального забезпечення створює додаткові труднощі в переосмисленні теоретичної бази даної галузі права. Питанням теорії права соціального забезпечення присвячено роботи представників сучасної науки права соціального забезпечення України Н.Б. Болотіної, С.М. Синчук, Н.М. Стаховської, Б.І. Сташківа. Однак дослідженню проблеми суб’єктів права соціального забезпечення в їхніх роботах, на нашу думку, приділяється недостатня увага. Тому в даній статті зроблено спробу усунути деякі прогалини в дослідженні поняття суб’єктів права соціального забезпечення.
У сучасній теорії права немає єдиного розуміння поняття суб’єктів права. Визначення даного поняття, сформульовані різними вченими, в цілому відображають два основні підходи до його розуміння. Представники першого напряму при визначенні поняття суб’єктів права основний наголос роблять на їх можливості вступу в правовідносини. В такому розумінні поняття "суб’єкт права" ототожнюється з поняттям "суб’єкт правовідносин". Л.І. Спірідонов [1, с.183], зокрема, визначає суб’єкта права як особу, яка згідно із законом визнана здатною вступати у правовідносини та набувати права та обов’язки, а І.М. Якушев [2, с.7] визнає таким суб’єктом особу, яка вже є або може бути учасником правовідносин.
Представники другого підходу [12, с.481; 13, с.11] визначають суб’єктів права як осіб, які виступають носіями передбачених законом прав та обов’язків. В основу даного визначення покладено таку ознаку суб’єктів права як здатність до правоволодіння. Для того, щоб з’ясувати, яке з визначень найбільш правильно та повно розкриває поняття суб’єктів права, нам необхідно з’ясувати, якими ознаками характеризується дане поняття.
В основі першого підходу до розуміння суб’єктів права лежить усвідомлення того, що прагнення забезпечити собі гідні умови існування та розвитку у суспільстві зумовлює наявність у кожної особи певних потреб та інтересів. Сучасна держава, прагнучи стати правовою та соціальною, передбачає можливості для максимального задоволення цих потреб. Для цього вона визнає приналежність особі відповідних прав, реалізація яких надає їй можливість задовольнити свої потреби та інтереси. Висловлена в науковій літературі [3, с.419] думка про те, що в сучасному суспільстві одним із основних легітимних способів реалізації інтересів та намірів в межах існуючого правопорядку та законності є правовідносини, на нашу думку, є беззаперечною. Адже саме правовідносини виступають основною формою реалізації належних особі прав.
В зв’язку з цим логічним є висновок про те, що ще до вступу в правовідносини особа повинна мати відповідні права, які вона буде реалізовувати в конкретних правовідносинах. Зрозуміло, що не можна вести мову про ті права, які виникають в особи в результаті участі в правовідносинах. Маємо на увазі ті невідчужувані, непорушні права, які належать кожній людині від народження – основні права людини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Поняття суб’єктів права соціального забезпечення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок