Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Про узагальнення результатів аналізу процесів щодо дій організованих бандитських формувань 

Про узагальнення результатів аналізу процесів щодо дій організованих бандитських формувань 

Назва:
Про узагальнення результатів аналізу процесів щодо дій організованих бандитських формувань 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,11 KB
Завантажень:
272
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат
на тему:
Про узагальнення результатів аналізу процесів щодо дій організованих бандитських формувань 


Процеси, які відбуваються у кримінальному середовищі в сучасних умовах, набувають стійкої тенденції до трансформації, характеризуються різким зростанням особливо небезпечних насильницьких злочинів із застосуванням зброї, насамперед появою організованих бандитських формувань.
Розраховуючи на раптовість, залякування погрозами, озброєні, сучасні гангстери діють майже відкрито, зухвало і жорстоко, нерідко з використанням вибухових речовин та пристроїв.
Аналіз свідчить, що поява бандитських формувань стала можливою внаслідок різноманітних факторів, які відбуваються в Україні, в тому числі таких, як послаблення ролі держави в суспільстві, втрата нею ряду важливих функцій в економіці, повільне проведення реформи правоохоронних органів, відток професійних кадрів у комерційні структури та ін. Це дало можливість злочинним угру-пованням швидко удосконалити свою організаційну структуру, професіоналізуватись, озброїтись, інтернаціоналізуватись та визначити шляхи збагачення, зайнятись розподілом сфер впливу і ліквідацією конкурентів. Більш того, надходить інформація про намагання організованих бандитських yгpyпoвань вплинути на визначення складу Уряду.
Бандитськими формуваннями, які були викриті у 1995 році, скоєно 328 зло-чинів, в тому числі 30 вбивств, 2 тяжкі тілесні ушкодження, 118 розбійних нападів, 21 грабіж, 10 крадіжок, 16 вимагательств, 1 захоплення заложника, 9 фактів незаконного обігу зброї. У злочинців вилучено 21 автомат, 4 гвинтівки, 23 пістолети, 2 револьвери, 18 обрізів, 7 мисливських рушниць, 5 одиниць саморобної зброї, 3 кг 500 г наркотичних речовин, а також 12 автомашин, 3 мотоцикли. До кримінальної відповідальності притягується 222 особи, які входили до складу бандитських формувань.
Для окремих угруповань характерна вузька спеціалізація і проста структура. Спрямованість злочинних дій інших угруповань залежала від наявності зброї, мобільності, кількості учасників, зв'язків із злочинцями різних регіонів, в тому числі з особами кавказької національності. З прибутків від злочинної діяльності та добровільних внесків його учасників такі угруповання формували "злодійські каси".
Найбільшу суспільну небезпеку та особливі складнощі при виявленні та знешкодженні представляють організовані бандитські формування з великою кількістю учасників, міжрегіональними зв'язками, очолювані авторитетами кримінального середовища і чітким розподілом ролей у банді. Такі групи мають зв'язки з ділками тіньової економіки, з метою "відмивання" коштів, здобутих злочинним шляхом, створюють свої підприємницькі структури, займаються вимаганням у громадян і представників комерційних підприємств грошових коштів, скупкою ваучерів і приватизацією об'єктів державної власності.
Сучасні бандитські формування мають такі специфічні ознаки, як організованість, наявність лідерства і керівного ядра, озброєність, стійкість злочинної діяльності, корисливо-насиль-ницька мотивація протиправної діяльності, які відрізняють їх від суміжних злочинних проявів.
Правоохоронними органами України здійснюються заходи щодо протидії організованим бандитським формуванням. Порівняно з попередніми роками, у 1995 р. збільшилась кількість порушених кримінальних справ та направлених до суду за ознаками бандитизму. За ініціативою Координаційного комітету Верховним Судом України була вивчена судова практика по справах про злочини, передбачені ст. 69 Кримінального кодексу України. За результатами вивчення Пленумом Верховного Суду 7 липня 1995 р. було прийнято відповідну постанову. Після її прийняття, можливо, що кількість кримінальних справ, порушених за ст. 69 КК, у найближчий час збільшиться, однак вірогідність притягнення всіх осіб (а особливо лідерів бандитських груп) до кримінальної відповідальності та засудження за бандитизм залишиться незначною. Причиною цього є не тільки недосконалість кримінального та кримінально-процесуального законо-давства, а й недостатній професіоналізм співробітників правоохоронних органів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Про узагальнення результатів аналізу процесів щодо дій організованих бандитських формувань 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок