Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Поняття і ознаки об'єкта авторською права

Поняття і ознаки об'єкта авторською права

Назва:
Поняття і ознаки об'єкта авторською права
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,74 KB
Завантажень:
287
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат
Поняття і ознаки об'єкта авторською права


Об'єкти авторського права — це твори науки, літератури і мистецтва, які с ре-зультатом творчої діяльності, незалежно від призначення, достоїнства і змісту тво-ру, а також від способу і форми його вираження. У національному законодавстві в галузі авторського праіза визначено списки таких об'єктів, які, на жаль, не є ви-черпними. Авторське право поширюється на опубліковані твори, що існують в якій-небудь об'єктивній формі: письмовій, усній, звуко- або відеозапису, зобра-ження, об'ємно-просторовій та в інших формах, Авторське право не поширюється на ідеї, методи, процеси, способи, концепції, принципи, відкриття або прості факти. Авторське право на твір не пов'язане з правом власності на матеріальний об'єкт, в якому виражено твір. Передача права власності на матеріальний об'єкт або права володіння матеріальним об'єктом сама по собі не тягне за собою пере-дачі яких-небудь авторських прав на твір, виражений в цьому об'єкті.
Твір — це результат творчої діяльності. Творча діяльність — це процес створен-ня нового, раніше невідомого, оригінального. Отже, результат буде творчим, як-що він є оригінальним.
Твір може складатися з різних оригінальних частин. Вони, так само як і оригіна-льна назва твору, охороняються авторським правом. Авторське право охороняє еле-менти змісту твору лише в тій формі, в якій вони виражені в творі, а не самі по собі.
Залежно від того, чи використовувалися у процесі створення твору інші твори, всі твори поділяються на самостійні і несамостійні. Самостійним є твір з оригі-нальною формою. Несамостійним — твір, створений на основі іншого гвору. У ньому обов'язково повинне міститися посилання на оригінал. Якщо в несамо-стійному творі було використано інший твір, що охороняється авторським пра-вом, то його називають залежним. Для використання залежного твору потрібна згода авторів використаних в ньому інших творів. Несамостійні твори поділяють-ся на похідні твори (переклади, обробки, реферати, анотації та інші) і складяні тво-ри (збірники, енциклопедії, бази даних).
Згідно з авторським правом не підлягають охороні офіційні документи (закони, судові ухвали, Інструкції), їхні офіційні переклади, державні символи і знаки (пра-пори, герби, ордени, зображення на купюрах і монетах тощо). Об'єкти, що носять офіційний або державний характер, мають одну загальну особливість — вони по-винні широко і безперешкодно розповсюджуватися. Обсяг і характер їх викорис-тання визначають не їх творці-розробники, не особи, які їх затвердили або яким належить право на відтворення і використання, а потреби суспільства. Тому вони не можуть охоронятися авторським правом, що передбачає обмеження в користуванні твором. Не охороняються і твори народної творчості (вони не отримують охорони у зв'язку з відсутністю або невідомістю автора), повідомлення про події і факти, що мають інформаційний характер (охорона не надається у зв'язку з від-сутністю оригінальності).

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Поняття і ознаки об'єкта авторською права

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок