Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> з правознавства

з правознавства

Назва:
з правознавства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,56 KB
Завантажень:
211
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
КОНТРОЛЬНА РОБОТА
З ПРАВОЗНАВСТВА


Конституційний статус Президента України
Згідно зі ст. 102 Конституції України Президент Украї-ни є главою держави і виступає від її імені, є гарантом дер-жавного суверенітету і територіальної цілісності, додер-жання Конституції, прав і свобод людини.
Необхідно зазначити, що за період існування в Україні поста Президента (введено Законом "Про заснування по-ста Президента Української РСР" від 5 липня 1991 p.) його правовий статус зазнав значних змін. Спочатку він визна-чався як найвища посадова особа і глава виконавчої влади, потім як глава держави і глава виконавчої влади і, нарешті, тільки як глава держави.
Такий правовий статус Президента України зумовле-ний його повноваженнями щодо кожної з гілок влади. Взаємовідносини Президента України і Верховної Ради України визначені статтями 77, 85, 90, 93, 94, 111 та інши-ми Конституції України. Зокрема, Президент призначає чергові вибори до Верховної Ради (ст. 77); Верховна Рада призначає вибори Президента (ст. 85); Президент може достроково припинити повноваження Верховної Ради (ст. 90); йому належить право законодавчої ініціативи у Верховній Раді (ст. 93); процедура прийняття законів пе-редбачає тісну взаємодію Президента і Верховної ради (ст. 94); Президент може бути усунений з поста Верхов-ною Радою в порядку імпічменту (ст. 111).
Взаємовідносини з виконавчою гілкою визначаються статтями 106, 112, 113, 114, 115, 116, 118 та іншими Кон-ституції України. Так, Президент України призначає за поданням Прем'єр-міністра України членів Кабінету Міністрів, керівників інших центральних органів виконав-чої влади, а також голів місцевих державних адміністрацій і припиняє їх повноваження на цих посадах (статті 106, 114, 118); у випадках дострокового припинення повнова-жень Президента згідно зі статтями 108, 109, 110, 111 Кон-ституції, його обов'язки покладаються на Прем'єр-мініст-ра України (ст. 112); Кабінет Міністрів відповідальний перед Президентом і забезпечує виконання його актів (статті 113, 116); Кабінет Міністрів складає повноваження перед новообраним Президентом України (ст. 115). Кон-ституція передбачає процедуру контрасигнації (лат.: conta — против, signare — підписувати) стосовно актів Президента, виданих у межах повноважень, передбачених пунктами 3, 4, 5, 8, 10, 14, 17, 18, 21, 22, 23, 24 ст.106. Такі акти скріплюються підписами Прем'єр-міністра України і міністра, відповідального за акт та його виконання.
Взаємовідносини з гілкою судової влади визначаються статтями 106, 128, 131 та іншими Конституції України. Зокрема, Президент утворює суди у визначеному законом порядку (ст. 106); здійснює перше призначення особи на посаду професійного судді (ст. 128); призначає трьох чле-нів Вищої ради юстиції (ст. 131).
Таким чином, Конституція України визначає місце і роль Президента України в умовах здійснення державної влади за принципом її поділу на законодавчу, виконавчу і судову.
Найбільшим обсягом повноважень Президент України наділений у сфері виконавчої влади, їх можна поділити на три групи: а) формування виконавчої влади; б) визначення змісту і спрямування її функціонування; в) забезпечення законності у сфері державного управління.
У межах повноважень щодо формування виконавчої влади Президент України:*
призначає та звільняє глав дипломатичних представ-ництв України в інших державах і при міжнародних орга-нізаціях; приймає вірчі і відкличні грамоти дипломатичних представників іноземних держав;*
призначає за згодою Верховної Ради України Прем'єр-міністра України; припиняє повноваження Прем'єр-міністра України та приймає рішення про його відставку;*
призначає за поданням Прем'єр-міністра України членів Кабінету Міністрів України, керівників інших цен-тральних органів виконавчої влади, а також голів місцевих державних адміністрацій та припиняє 'їхні повноваження на цих посадах;*
призначає половину складу Національної ради Украї-ни з питань телебачення і радіомовлення;*
призначає на посади та звільняє з посад за згодою Верховної Ради України Голову Антимонопольного комі-тету України, Голову Фонду державного майна України, Голову Державного комітету телебачення і радіомовлення України;*
* утворює, реорганізовує та ліквідовує за поданням Прем'єр-міністра України міністерства та інші центральні органи виконавчої влади, діючи в межах коштів, передба-чених на утримання органів виконавчої влади;*
призначає на посади та звільняє з посад вище коман-дування Збройних Сил України, інших військових фор-мувань;*
створює у межах коштів, передбачених у Державному бюджеті України, для здійснення своїх повноважень кон-сультативні, дорадчі та інші допоміжні органи і служби.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: з правознавства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок