Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Функції гіпотези у дослідженнях

Функції гіпотези у дослідженнях

Назва:
Функції гіпотези у дослідженнях
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,12 KB
Завантажень:
131
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Функції гіпотези у дослідженнях


ПЛАН


ВСТУП
Основні моменти в становленні наукової ідеї - це проблема, гіпотеза і закон. При цьому ці елементи теорії взаємопов'язані між собою, єдині і генетично взаємообумовлені. Так, проблема може виникати і дійсно виникає тільки в контексті наукового знання; будучи сформульованої, проблема приводить до побудови гіпотези; нарешті, закон трактується як особливого роду гіпотеза, що задовольняє деяким додатковим формальним, методологічним і гносеологічним вимогам. Взята загалом, проблема - гіпотеза - законообразує систему, яку можна розглядати як наукову ідею: проблема - це джерела ідеї, гіпотеза - її попереднє оформлення, закон - закінчене і перевірене досвідом формулювання.
Все, вищесказане можна віднести до доводів при виборі теми реферату - гіпотеза як форма розвитку біологічного знання. Ця тема дуже близька мені як людині що займається вивченням, психологічним пізнанням, взаємозв'язків в природі між людьми.
У рефераті розглядається саме поняття гіпотези та функції гіпотез в науковому дослідженні.
Основним джерелом для реферату послужила монографія автора - Карповича В. Н. "Проблема, гіпотеза, закон", 1980 року видання. На мій погляд, вона повністю освітлює визначення гіпотези у взаємозв'язку з проблемою і законом, оскільки вони єдині.
У ній розглядаються тільки емпіричні науки в широкому значенні цього слова, як протилежні формальним дисциплінам і досліджуючі закономірності реального світу.
Якщо звернутися до класиків філософії, наприклад, у Енгельса є такий вислів: що гіпотеза, форма розвитку мислячого природознавства.
Виходячи з всього вище сказаного, перейдемо до безпосереднього розгляду змісту теми реферату.


ФУНКЦІЇ ГІПОТЕЗ В НАУКОВОМУ ДОСЛІДЖЕННІ
Гіпотези присутні на всіх стадіях наукового дослідження незалежно від його характеру - фундаментального або прикладного, однак найбільш виражене їх застосування в наступних випадках:
1) узагальнення і підсумовування результатів проведених спостережень і експериментів;
2) інтерпретація отриманих узагальнень;
3) обгрунтування деяких раніше введених припущень;
4) планування експериментів для отримання нових даних або перевірці деяких допущень.
Гіпотези настільки поширені в науці, що вчені іноді навіть не помічають гіпотетичного характеру знання і вважають, що можливі дослідження без передумов у вигляді гіпотез.
Однак ця думка явно помилкова. Як говорилося вище, дослідження перебуває в постановці, формулюванні і розв'язанні проблеми, а кожна проблема виникає тільки всередині деякого попереднього знання, що містить гіпотези, і навіть передумова проблеми має гіпотетичний характер.
Розглянемо основні функції гіпотез в науці.
По-перше, гіпотези застосовуються для узагальнення досвіду, підсумовування і гаданого розширення готівки емпіричних даних. Найбільш відомим виглядом таких узагальнюючого готівковий досвід гіпотез є перенесення властивостей ряду елементів деякого класу на весь клас, що розглядається за допомогою методів класичної енумеративной індукції.
Іншим прикладом гіпотез цього класу можуть бути так звані "емпіричні криві", зв'язуючі ряди даних спостережень, представлених точками на координатній площині. По суті справи, навіть представлення кількісних даних на координатній площині точками є певною мірою гіпотетичним, оскільки завжди допустимі помилки вимірювання або точність їх обмежена цілком певною межею.
По-друге, гіпотези можуть бути посилками дедуктивного висновку, тобто довільними припущеннями гіпотетично-дедуктивної схеми, робочими гіпотезами або спрощуючими допущеннями, що приймаються навіть при сумніві в їх істиності.
По-третє, гіпотези застосовуються для орієнтування дослідження, придання йому направленого характеру. Таку функцію виконують частково (емпірично або теоретично) обгрунтовані гіпотези, які є одночасно і об'єктом дослідження. Виконуючи цю функцію, гіпотеза виступає або в формі робочій, або в формі попередніх і неточних положень програмного характеру, наприклад "Живі організми можна синтезувати при відтворенні фізичних умов нашої планети, років, що мали місце 2 млрд.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Функції гіпотези у дослідженнях

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок