Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Загальнотеоретичний аналіз соціально-економічних та соціально-психологічних причин та умов економічної злочинності

Загальнотеоретичний аналіз соціально-економічних та соціально-психологічних причин та умов економічної злочинності

Назва:
Загальнотеоретичний аналіз соціально-економічних та соціально-психологічних причин та умов економічної злочинності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,00 KB
Завантажень:
145
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Загальнотеоретичний аналіз соціально-економічних та соціально-психологічних причин та умов економічної злочинності


Цілком очевидно, що ефективна протидія будь-якій злочинності залежить від встановлення чинників, які сприяють її поширенню. Що ж до економічної злочинності, то такий зв’язок особливо відчутний. Прояви цієї злочинності паразитують на інтуїційних і організаційних формах економічної діяльності, які необхідно реформувати так, щоб максимально унеможливити їх використання зі злочинними цілями.
Крім економічних чинників, на рівень економічної злочинності значною мірою впливають політичні, соціально-психологічні та правові фактори, які у межах кожної з цих груп підлягають подальшій внутрішній систематизації і аналізу. У пропонованій статті розглянемо суто економічні і соціально-психологічні фактори як криміногенні чинники економічної злочинності.
Якщо розглядати економічні фактори, що зумовлюють зростання економічної злочинності, то передусім треба виділити чинники довготривалої дії або ті, які практично неможливо усунути (постійні). Вони настільки тісно пов’язані з самою економічною діяльністю, що їх усунення або локалізація дає можливість позбавити злочинну діяльність будь-якої мотивації. До таких чинників належать предмети економічної діяльності, а також наявні форми і технології управління економічною діяльністю відповідно до рівня суспільно-технічного розвитку. Так блага, які є предметом економічної діяльності, можуть породжувати високу криміногенну активність, оскільки служать задоволенню найважливіших життєвих потреб людини, таких як фізіологічні потреби, потреби суспільного престижу, почуття безпеки і широкої свободи особистості. Що ж до впливу форм і технологій управління економічною діяльністю, то, на думку Г.Кайзера, найбільший вплив на збільшення економічної злочинності мають сучасні технології господарювання, які виникли з технічного прогресу [1, с.437]. Діють вони у двох напрямах. По-перше, в організації економічних процесів відбувається збільшення функцій і форм діяльності довірчого характеру і водночас відбувається зменшення більше контрольованих функцій і форм такої діяльності. У зв’язку з цим значно збільшилось коло людей, функції яких або їх участь у визначених формах діяльності дали змогу їм більшою мірою вчиняти злочини у сфері економічної діяльності. По-друге, технічний прогрес за останнє десятиріччя збільшив найрізноманітніші технічні засоби швидкого інформаційного та іншого сполучення, що сприяло швидкій мобілізації суспільства і його інтенсивнішому розвитку, але разом з тим відкрило додаткові лазівки для злочинної діяльності. В свою чергу, це змінило і форми економічних контактів, які пов’язані з новими економічними технологіями, і зміну темпів економічних оборотів, які почали втрачати свій інтерперсоніфікований характер. Вони стають більш анонімними, що породжує різні види шахрайства і зловживань.
До постійних криміногенних чинників економічної злочиності відносять і вільний ринок, приписуючи криміногенні властивості його основам. Такий підхід окремих кримінологів не безспірний. К.Тайдеман з цього приводу писав, що боротьба за вільний господарський обіг і прагнення отримати максимальний прибуток є лише оцінкою, а не підтекстом, що мотивують злочинну діяльність [2, с.231]. Ринкова економіка і справді більшою мірою, ніж це простежується в жорсткорегульованих економічних системах, породжує у суб’єктів економічної діяльності мотивацію до здобуття максимальних прибутків, проте це більш позитивний фактор, ніж негативний. Адже це водночас інтенсифікує і саму працю, і обіг капіталу, і використання ноу-хау, і розвиток технічного прогресу. Зрозуміло й те, що ця система загострює конкуренцію в сфері економічної діяльності і дехто намагається у такому середовищі використати злочинні способи для досягнення заданої мети в процесі своєї економічної діяльності – отримує певну перевагу над конкурентами, ухиляючись повністю або частково від сплати податків, використовуючи “брудні гроші”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Загальнотеоретичний аналіз соціально-економічних та соціально-психологічних причин та умов економічної злочинності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок